Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Uwaga, dyżurny malkontent nadciąga! ;)
Czy to miejsce, gdzie stoi obecnie SN15, to nie jest taki przechowalnik przydasi, z którymi chwilowo nie ma co zrobić, ale jeszcze kiedyś "przydasie"? Jest tu rama testowa do noscone, przerabiają obecnie jej podstawę, możliwe że jeszcze będzie użyta. SN15 też stoi podpięty do jakiegoś ustrojstwa (kompresor?). Może to jeszcze nie emerytura, a "połowa pensji", jak to w marynarkach bywało? ;)
Gdyby zrobili z niego zwykły pomnik do którego mogą podejść zwykli cywile, by go dotknąć i spojrzeć na jego rozmiary to było by to naprawdę super inicjatywa


@xarfo: jak SpaceX osiągnie sukces to za dekady trafi do jakiegoś muzeum, zrobią mu dziurki/schodki i będzie można wejść do pierwszego StarShipa który wylądował i nie wybuch

jest z nierdzewki więc może sobie tak stać, nie zardzewieje, byle by go tylko jakiś huragan nie
@Lootzek: Dla mnie po prostu funkcja ekspozycyjna była najbardziej logiczną opcją od początku – ten tweet Muska "może spróbujemy polecieć ponownie" odczytywałem jako napisaną w emocjach ("wow mamy nadmiarowy prototyp, głupio go nie wykorzystać") spekulację, ale tak na chłodno, to kolejny lot SN15 musiał być uznany za stratę pieniędzy w imię "bragging rights", tylko czym tu się chwalić właściwie, skoro każdy zainteresowany i tak wie, że jesteś obecnie najlepszy w branży.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@texas-holdem: Trudno mi się z Tobą nie zgodzić, tweetnął jeszcze na długo zanim zbadali gruntownie stan 15-tki, to przecież nie tylko silniki, ale i cała konstrukcja nośna.
Mój różowy pasek stwierdziła że ten ramiak od test riga byłby świetnym standem pod reklamy - litery świetlne albo zadrukowaną siatkę ;).
Nie wykluczam też absolutnie że SN15 nie stanie przy drodze z wielkim neonem na sobie "Welcome to Starbase" ( ͡
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Nie mogę już edytować poprzedniego wpisu, przepraszam za post pod postem.

A co jeśli obecność SN15 i ramy na zapleczu, oraz przebudowa jej podstawy są powiązane? O co mi chodzi: po lądowaniu prototypu 10 i 15 znają z telemetrii prędkość przyziemienia Starshipa. Może wpadli na pomysł, by zrobić na bazie w/w elementów tester nóżek? Na zasadzie takiej, że SN15 będzie miał montowane różne podwozia, unoszony wewnątrz tej ramy i zrzucany z określonej
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Temat już niby zdechł, ale znów update dla ciekawych: baza od ramy testowej służy teraz jako podstawa dla BN2.1 czyli zbiornika testowego boostera.