Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta #wynajem #prawo
wynajmuje mieszkanie, umowa od pazdziernika do końca września na czas określony. chce zerwać żeby się wyprowadzić z końcem czerwca ale wynajmujący robi schody. czy mam prawo w każdej sytuacji do wypowiedzenia umowy z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia ?
  • 26
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kam15: oczywiście, że nie. Bo to umowa terminowa. To jakbyś chciał zerwać abonament na komórkę. Możesz ale zapłacisz za każdy miesiąc jaki był przewidziany.
  • Odpowiedz
  • 0
@kam15 jeżeli umowa jest na czas określony i nie zawiera okresu wypowiedzenia to nie ma okresu wypowiedzenia. Przerabiałem to w listopadzie. Dogadałem się tak, że rozwiązaliśmy aneksem do umowy. Znajdź kogoś na swoje miejsce, powinno pomóc
  • Odpowiedz
@kam15: No to trochę klops. Możesz się jeszcze ratować tym, jeżeli w umowie nie ma zapisanej kary lub straty zaliczek z powodu zerwania umowy.
  • Odpowiedz
  • 0
@kam15 nie musisz mieć. Umowy najmu na czas określony po prostu nie można od tak wypowiedzieć. Zobowiązałeś się wynajmować przez określony okres i po prostu musisz się z tego wywiązać. Kara pojawi się wtedy gdybyś np zawinął dupę, wyniósł się i przestał płacić. Wynajmujący ma wtedy prawo ciągać cię po sądach. Nie masz innej opcji niż się dogadać
  • Odpowiedz
@kam15: nie musi być, jakiś tam paragraf na to jest przy umowie na czas określony że nie można. nie ma ustalonej odgornie grzywny, po prostu proces sądowy i wtedy pewnie do zapłaty kasa za pozostaly najem do konca umowy + koszta sadowe + odsetki + pewnie jakas grzywna

a co do tego pkt 3 no to własnie potwierdza ze 'zobowiazujesz sie opuscic lokal dopiero jak umowa wygasnie' czyli masz siedziec do
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kam15:

Art 676 par 3 kc

Jeżeli czas trwania najmu jest oznaczony, zarówno wynajmujący, jak i najemca mogą wypowiedzieć najem w wypadkach określonych w umowie.


Sąd Apelacyjny w Warszawie w wyroku z dnia 17 maja 2017 r., sygn. akt I ACa 336/16

Istotą umowy najmu lokalu na czas oznaczony jest pozostawanie stron w owej relacji przez cały z góry założony okres i niejako z założenia taki najem ma charakter trwały i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@OmeN44: ¯\_(ツ)_/¯

Siedzę w najmie zawodowo. Już chyba z 15 mirkom polecałem, żeby przesłali mi umowę do analizy na priv przed podpisaniem. Wiesz ilu skorzystało z tej darmowej propozycji? Zero. Ale co chwila pojawiają się tutaj takie wpisy jak ten.
  • Odpowiedz