Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki potrzebuje jakiegos doradztwa, szukam pracy, dzisiaj miałem rozmowe kwalifikacyjna, na ogloszeniu pisali o umowie o pracę no i na to mniej więcej byłem przygotowany, z widełkami zarobkowymi tez na umowe o pracę. No i jednak zaproponowali umowę zlecenie, po 6 miesiacach mozliwość przejścia na umowę o pracę, ale bez gwarancji, a na pytanie o widelki zarobkowe jakie mnie by interesowaly, powiedzialem ze 2500-3000 zl xD. Bylaby to praca w IT, i moja pierwsza praca ogólnie. Tylko ze tak sobie pomyślałem potem, ze przecież to sa grosze na umowie zlecenie. Otrzymalem zaproszenie na drugi etap rozmów, tylko ze bym musial przejechac pol Polski do Warszawy na tą rozmowę, i pewnie jak zmienie nagle widelki to zrezygnuja ze mnie, w dodatku jak wspominalem dojazd do tego miejsca jest trochę #!$%@?. Z drugiej strony znowu wyslalem z 30 CV i oni jedyni sie odezwali, wiec drugiej takiej szansy moze nie byc xD. Co robic? Jechac czy odmówić i szukać dalej.
#praca #pracbaza #pracait #kiciochpyta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60b52bec8dd530000a33263e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 9
Bylaby to praca w IT, i moja pierwsza praca ogólnie. Tylko ze tak sobie pomyślałem potem, ze przecież to sa grosze na umowie zlecenie. Otrzymalem zaproszenie na drugi etap rozmów, tylko ze bym musial przejechac pol Polski do Warszawy


@AnonimoweMirkoWyznania: omijaj z daleka firmy "IT" które nie ogarniają wszystkich etapów rozmowy o pracę online. Jeszcze dla 2500zł? Chyba zwariowałeś. Do innego kraju bym pojechał na rozmowę o pracę przy zarobkach przemnożonych
@AnonimoweMirkoWyznania: a ja ci powiem odwrotnie - idź w to. Jeżeli to pierwsza praca w IT, to możesz traktować to jako kurs, za który ci jeszcze płacą. Nie wiem jaki masz poziom, ale jeżeli entry level to na pół roku, rok - czemu nie? W Warszawie jednak 2,5k netto to takie głodowe minimum, żeby przeżyć. Powiedz na drugim etapie, że miałeś na myśli kwotę netto i tyle. W międzyczasie przecież możesz