Wpis z mikrobloga

witam, mam od niedawna światłowód, teraz kolejna firma kladzie swiatlowod po slupach. Ta nowa firma widze kladzie dozo grubsze kable na slupach, widac to golym okiem. Tak sie zastanawiam co za roznica z tego może wynikać. Akurat w mojej wiosce mój operator prowadzi kabel w ziemi i jest on gruby, wzrokowo taki jak na slupach tego drugiego operatora, ale juz mój operator ma dóżo cieńsze kable po slupach za to wlasnie ten drugi ma dóżo grubszy
#swiatlowody
#swiatlowod
#internet
#komputery
  • 11
  • Odpowiedz
@matkuma: dla ciebie z tego ne wynika nic. Ta druga firma być może inwestuje w kable z większą ilością włókien, myśląc bardziej przyszłościowo i licząc na większą ilość abonentów, a może akurat taki kabel miał podwykonawca bądź handlowiec, który jest znakomitym handlowcem, ale na gponie akurat nie zna się ni cholery dał sobie wcisnąć grubszy jako "lepszy". Ty jako abonent tak czy tak będziesz działał na jednym włóknie z tego
  • Odpowiedz
@e47d8g46 nie zawsze tak jest. W Orange na wioskach między punktami był cienki kabel jedno tybowy 12 włókien. A jak czasem robiłem dla innych firm, to dawali gruby kabel, po cztery tuby z dwoma włóknami. I sami mówili, że brali go z wyprzedaży
  • Odpowiedz