Wpis z mikrobloga

6/ 365 codzienne przypomnienie, że Polska nie jest mentalnie między Zachodem a Wschodem. Polska to Kraina Spermiarzy i Księżniczek i jest to wpisane w ustawodawstwo.

Przez 33 lata pracy kobieta przelewa do ubezpieczyciela społecznego łącznie około 303 tys. zł (33 lata razy 12 miesięcy razy 765 zł), a mężczyzna przez 37 lat - 399 tys. zł. Mamy więc 96 tys. zł różnicy na niekorzyść mężczyzn.

Jeśli przeliczyć to na konkretne kwoty wypłat, to panowie dostają łącznie średnio 345 tys. zł emerytur w ciągu swojego życia, a panie 450 tys. zł. Mężczyzna dostanie więc około 44 tys. zł mniej niż wpłacił, a kobieta 147 tys. zł więcej niż wpłaciła.

https://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/system-emerytalny-emerytury-kobiet-emerytury,160,0,2400160.html

#dyskryminacjamezczyzn
#nieczekam107lat
#pieklokobiet
#pieklomezczyzn
#rownouprawnienie
tag do czarnolistowania: #dyskryminacjaemerytalna
Arbuzbezpestkowy - 6/ 365 codzienne przypomnienie, że Polska nie jest mentalnie międz...

źródło: comment_1622357808vnQpg6E9VmiKAHW0Nj860T.jpg

Pobierz
  • 88
jedynym filarem na odkładanie na emeryturę to jest inwestowanie i ciągłe pomnażanie majątku, a nie odkładanie kasy w fikcyjny sposób.


@Qullion: Tak o ile zakładasz że żyjesz w stabilnym kraju I świata jak USA, Niemcy czy UK gdzie z dużym prawdopodobieństwem to co zarobisz i zainwestujesz posłuży ci na emeryturze za 30-40 lat a nie zostanie zajęte przez krwiożerczą hunte która cię rozkułaczy z dobytku życia. Polski bym w tym gronie
@Mortstww: totalnie nie o to chodzi. Nie masz pojęcia o tym co będzie gdy będziesz przechodził na emeryturę. Praca fizyczna często degraduje organizm i ludzie w wieku 65 są w kiepskim stanie, mogą, ale nie muszą długo pożyć. Za to aktywność umysłowa wydłuża życie i nawet jeżeli popracujesz rok, dwa dłużej to tylko z korzyścią dla ciebie. A jeżeli przejdziesz po takiej pracy na emeryturę i się wycofasz to za chwilę
@Amerykaamerykapolandgud: nie są niepotrzebne, a są właściwie fikcyjne i kolejne pokolenia pracują na nie. Polska jest akurat świetnym przykładem.
Gdyby zniknęła emerytura to właściwie mielibyśmy plagę bezdomnych w podeszłym wieku bo wiele osób dzisiaj uważa, że nie lepiej wydać i żyć tu i teraz niż w coś zainwestować.

Zrób sobie analizę od każdej strony, nie tylko od strony tabelek ile kto wpłaca i ile żyje to sam sobie odpowiesz na wszystkie
@Qullion: No tak, zapomniałem że przy pracy umysłowej nie ma stresu, presji czy odpowiedzialności. Ogólnie przychodzisz na 8h odwalasz robotę, oczywiście bez żadnych terminów, a po dniówce jesteś wypoczęty i pełen energii. I nigdy nie zabierasz ze sobą pracy do domu, nawet nieoficjalnie na zasadzie zastawiania się jak rozwiązać ten problem. Masz pojęcie jak wygląda praca umysłowa, tylko nie niższe stanowisko w korpo i klepanie excela, a praca gdzie musisz na
@Fidel1: nie widzę problemu tylko ktoś nie jest świadomy jak działa emerytura i jak wygląda życie.

W dłuższej perspektywie może to być zagrożenie dla wszystkich.
@Mortstww: jasne, że jest stres, ale trzeba być aktywnym umysłowo i trzeba to robić w życiu jak najdłużej.
Tak wiem jak wygląda praca umysłowa z tym, że pracuje umysłowo i fizycznie jednocześnie. Nie dosyć, że trzeba myśleć to jeszcze robić i do tego ogarnąć ludzi.

Seba będzie miał gorzej tak czy inaczej, a czy on popracuje dłużej czy krócej nie ma znaczenia, emerytury nie wiadomo ile zobaczy. Ty pożyjesz dłużej i
ale zawsze możesz wybrać damski zawód, zarabiać mniej i robić to co uważasz że kobiety robią.


@WrzeCiOna: Ale po co miałbym zmieniać zawód? Co to ma wspólnego z tym co napisałem?

Te kilka lat pracy kobiet i tak jest niczym w porównaniu z niektórymi przywilejami emerytalnymi niektórych grup zawodowych

I uważasz że przywileje emerytalne tych grup powinny pozostać?
@Qullion: Mamy odmienne zdanie, dla mnie robota umysłowa ma o wiele większy negatywny wpływ na zdrowie niż według Ciebie. Na pewno mniejszy niż ciężkie prace fizyczne, ale parę lat temu pracowałem na magazynie i w sumie to nie licząc okresu świątecznego, reszta roku była raczej luźna, ot pakowanie paczek, noszenie ale to raczej lżejsze rzeczy i na bliskie dystanse. No i kończyłem pracę, wychodziłem i o pracy zapominałem. Teraz kończe prace,
@Qullion:

no tak obliczmy i wyjdzie, że dalej jest źle.

Nie, wyjdzie dobrze u mężczyzn i źle u kobiet. Kobiety statystycznie żyją dłużej, więc muszą "uzbierać" większy kapitał.

Najlepiej obliczmy indywidualnie według tego ile kto będzie żył.

A umiesz tak?
@Mortstww: to podobnie jak ja tylko dawniej i byłem bardziej wykończony i głupiałem z dnia na dzień. Praca na magazynie czy sklepie niszczyła mnie bardziej niż to co robię teraz, fizycznie i umysłowo. Emeryturę to bym kilka lat obierał i do piachu po takiej karierze.
@Fidel1: najpierw to trzeba przeanalizować sposób liczenia, tablice dalszego trwania życia, uśrednianie tego i tym podobne duperele.
System nie da ci o wiele więcej bo musi być wydolny i tak jak pisałem to nie dostaje się kasy, którą się zbiera.

Mój dziadek i babka pewnie dostali w emeryturze więcej drugie tyle niż uzbierali albo i więcej.