Wpis z mikrobloga

@zexan: Nie wiem o jakiej Polsce oni mówią, ale w tej co ja mieszkam opodatkowanie pracy jest z natury progresywne. A podatek liniowy jest wprowadzony właśnie dlatego, że ludzie na DG nie korzystają z przywilejów kodeksu pracy, wbrew pozorom oni płacą więcej podatków niż ci na UOP bo nie mają odliczeń często.

Autorzy tych badań jakoś zawsze mają awersję do brania pod uwagę tego czy aby tak jak jest teraz nie
@GordonSzamlej: nie śledzę tego co się w konfie dzieje aż tak, ale raczej nic nie mówili o penalizacji samej prostytucji czy też korzystania z divingu.
Wiem, że Mentzen zapytany przez kogoś o prostytucję powiedział coś w stylu, że najlepiej zostawić to tak jak jest.
Nie wiem o jakiej Polsce oni mówią, ale w tej co ja mieszkam opodatkowanie pracy jest z natury progresywne. A podatek liniowy jest wprowadzony właśnie dlatego, że ludzie na DG nie korzystają z przywilejów kodeksu pracy, wbrew pozorom oni płacą więcej podatków niż ci na UOP bo nie mają odliczeń często.

Autorzy tych badań jakoś zawsze mają awersję do brania pod uwagę tego czy aby tak jak jest teraz nie jest czasem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
1/3 – mniej więcej o tyle niższe jest średnie opodatkowanie dochodów z działalności gospodarczej niż dochodów z umowy o pracę przy rocznych dochodach w wysokości od 100 do 200 tys. zł.

@zexan: no i kompletnie wyszczajmy się oczywiście na potencjalne powody dla których DG mają taki a nie inny stan podatkowy xD Po co się szczegółami zadręczać, w Excelu wyszło że płacą mniej, więc trzeba dowalić xD

Liniówka została wprowadzona żeby
no i kompletnie wyszczajmy się oczywiście na potencjalne powody dla których DG mają taki a nie inny stan podatkowy xD Po co się szczegółami zadręczać, w Excelu wyszło że płacą mniej, więc trzeba dowalić xD


@Khaine: ale kryterium oceny jest opodatkowanie a nie ryzyko, więc nie wiem dlaczego miałoby być ono brane pod uwagę xD To tak jakbyś nie akceptował zwycięzcy biegu na 100m bo twierdziłbyś, że miał lepsze predyspozycje przez
Dobra nie odpowiadam juzdalej na te wysrywy, bo powielasz kłamstwa i mity nie dając żadnych dowodów, żenujace. Niesamowite jak ludzie mająwyprane mózgi paróweczkową ekonomią


@szybki_zuk: Mitem jest tylko to, że kiedykolwiek osiągniemy poziom życia zachodu przy obecnej polityce niszczenia tych zaradnych i nagradzania nierobów i pasożytów. To oczywiste, że prości ludzie nie uwierzą dopóki nie zobaczą. Jednak aby mieć jak to nazywasz dowód, należałoby w połowie Polski wprowadzić wolny rynek, a
Tak samo ryzyko ma #!$%@? do gadania przy ocenie obciążenia podatkowego wobec obywateli w Polsce. Liczą się tylko liczby.


@zexan: No jasne, liczą się tylko liczby, więc jak #!$%@? się wszystkim DG to przecież ceny nie wyjebią w kosmos a masa ludzi przecież nie wyjedzie z kraju płacić podatki w miejscach lepiej do tego przystosowanych, przecież w Excelu się wtedy będzie wszystko zgadzało, będzie powszechna szczęśliwość i wzrost PKB będzie taki
No jasne, liczą się tylko liczby, więc jak #!$%@? się wszystkim DG to przecież ceny nie wyjebią w kosmos a masa ludzi przecież nie wyjedzie z kraju płacić podatki w miejscach lepiej do tego przystosowanych


@Khaine: przecież Polacy wyjeżdżają głównie właśnie do krajów gdzie obowiązują progresywne podatki więc nie wiem już o #!$%@? Ci chodzi xD
@saakaszi: ale ty jestes smieszny wow. I to mowi koles ktory pewnie utozsamia sie z pogladami kapeli ze kazdy czlowiek powienien miec nie wiecej niz 15m2 na leb a wszystko powyzej minimalnej trzeba mu zabrac. Ambitnie. Usun konto
@CyfrowyD: Ty będziesz (może, ale raczej nie xd) miał niższe podatki, a ktoś inny będzie miał ograniczone podstawowe prawa xd extra deal.

Ja mam wbite czy Jezus jest królem polski, czy pierwsza dama jest osobą trans lub mężczyzną. Naprawdę mnie to nie rusza


No jakby Jezus zstąpił z niebios i zostałby oficjalnie królem Polski, to na bank by cię to ruszyło xd
@tempoconto: Każda partia ma w planach ograniczanie podstawowych praw jakimi dziś jeszcze dysponujemy. Partie socjalistyczne niedawno ograniczyły prawo do własności prywatnej ustawą antyprzemocową twierdząc, że kobiety w Polsce tak często padają ofiarą przemocy iż jest to konieczne. Takiej retoryce niestety sprzeciwia się statystyka, ale ustawa i tak weszła w życie i teraz pan policjant zdecyduje czy możesz zostać w swoim mieszkaniu jeżeli z kimś je dzielisz. Z drugiej strony natomiast nie
No Mentzen ostatnio potwierdził że faktycznie - jedynie o tym mówią xD

@Khaine: Nie da się zmniejszać podatków jeśli się nie rządzi

ale wiesz, że konfederacja nie ma zamiaru obniżyć Ci podatków? Posłuchaj Mentzena u Stanowskiego

@Tasde: Dlaczego kłamiesz bezczelnie? Powiedział że od razu nie da się. Najpierw uprościć, potem redukować wydatki i następnie zmniejszać podatku. Co tylko przekaz newropy dotarł do łba?

w planach np zakaz rozwodów

@Pierorzek:
@Khaine: A gdzie tu jest sprzeczność? Ozjasz po prostu uważa że naprawa gospodarki jest łatwiejsza niż naprawa społeczeństwa. Ma rację, przez karakanów wyrośnie całe pokolenie tylko wyciągające kasę po świadczenia.
@bastek66: Już zapomniałem, że tutaj pisałem a i tak mnie dosięgnął atak fikołka xD

Najpierw uprościć, potem redukować wydatki i następnie zmniejszać podatku

Nie, nic takiego nie powiedział, powiedział natomiast, że Polska ma zobowiązania które musi wypełniać więc nie może zmniejszyć podatków bo nie można odciąć ludzi od świadczeń medycznych czy emerytury bo wpłacali do systemu. Wiesz kiedy Polska przestanie mieć te zobowiązania? Nawet przy założeniu, że od dziś, żaden człowiek
@Tasde: Nie no co ty, wyrwane z kontekstu, krul naprawi w miesiąc mimo że Mentzen sam się przyznał że nic się nie da zrobić XD

No i Mentzen co innego miał na myśli, eh gdyby tylko ci wszyscy ludzie byli tacy mądrzy jak wyborcy Konfederacji którzy zawsze usłyszą coś takiego żeby paść w podziwie do stóp wobec swoich liderów xD
@Tasde: Ach fikołki oczywiście, uniwersalna odpowiedź na wypowiedź której nie potrafisz odpowiedzieć.

Nie, nic takiego nie powiedział, powiedział natomiast

Proszę masz we fragmencie: "To o czym ja mówię to jest to by podatki uprościć, w kolejnym kroku je obniżać razem z obniżeniem podatków"

o pomysłach na uproszczenie prawa też nie słyszałem

O podatku liniowym nie słyszałeś? PO go kiedyś obiecywało, jednolita stawka VAT, to jest uproszczenie.

Pomysłu na redukcję wydatków nie
  • 0
@TestoDepot: No i serio chciałbyś czegoś takiego?
( ͡° ͜ʖ ͡°) wolnego rynku, gdzie to sprzedawca/usługodawca określa swoją cene?
( ͡° ͜ʖ ͡°) nikogo by nie byłoby stać na takie produkty, bo to sprzedawca by ustalał odgórnie swoje ceny nie państwo. Służba zdrowia też byłaby prywatna, zobacz na ten orzykład co dzieje się w USA, że statystyczny amerykanin woli zdechnąć na ulicy, niż