Wpis z mikrobloga

#informatyka #komputery #it
Zalałem kompa, ogólnie rzęch i nie zamierzam go naprawiać, ale interesuje mnie odzyskanie zdjęć ze zbożem z tego komputerka.
Znalazłem jakieś oferty dotyczące odzyskiwania danych, ale jak wygląda taka procedura?
Oddaje im kompa, oni zgrywają z jego dysku dane - ale na co? Mam im dostarczyć także jakiś dysk zewnętrzny?
No i przy okazji odzyskiwania - czy jest jakaś szansa na to, że #!$%@?ą zapisane hasła do margonema?
  • 8
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZercaMirkoslaw: kwestia ilości danych. Muszę być na płytach, może być na USB, może być na innym dysku.
Poza tym odzysk danych od Ciebie nie powinien być dużym problemem i zwykła obudowa na USB powinna sobie poradzić
  • Odpowiedz
@ZercaMirkoslaw: Zalać kompa tak że dysk padnie to trzeba umieć, większa szansa, że poszła płyta główna, a dysk ocalał, ja bym wyciągnął i sprawdził najpierw czy jest uszkodzony.
  • Odpowiedz
@ZercaMirkoslaw: Tak jak kolega @TomdeX: radzi wyciągnij dysk i o ile to dysk 2.5" to kup sobie przejściówkę Sata<>USB za 20 PLN i sprawdź czy sam dysk działa, jeśli tak to bez problemu na drugim komputer sobie przerzucisz dane. Jednak jeśli zalała się elektronika dysku to wiedz że tanio nie będzie :(
  • Odpowiedz
@ZercaMirkoslaw: No wiesz. Kiedy oddajesz samochód na wymianę oleju do warsztatu, czy zakładasz, że podmienią Ci pół samochodu przy okazji? To raczej kwestia zaufania i wiary w rzetelność wykonania usługi. Osobiście świadczę usługi odzyskiwania utraconych danych i raczej wolę aby klient z góry mi podał jakie typy plików go intereseju. Jeśli mają być to zdjęcia to tylko takie pliki odzyskuję. Szkoda czasu (czas to pieniądze) na inne rzeczy.
  • Odpowiedz