Wpis z mikrobloga

Posiadam Peugeota 3008 II 2017 z systemem keyless, zaopatrzyłem się ostatnio w Lexie oraz najnowszego diagboxa który obsługuje moje auto, niestety przy zakupie auta dostałem tylko jeden kluczyk a zauważyłem że w diagboxie można zaprogramować nowe kluczyki - i tu rodzi się moje pytanie: Czy jak kupię używany kluczyk keyless to będę w stanie go zaprogramować pod moje auto? Czy programowanie działa tylko raz (nowe kluczyki)?

#motoryzacja #samochody #kiciochpyta #mechanikasamochodowa
  • 8
@SosPomidorowy: tak z ciekawości pytałem. Całka nie musi oznaczać, że rozbity. Kiedy kupiłem prawie nowe auto po kradzieży z wymontowanym silnikiem. Całe kompletne ale nie wraca do ruchu. A jeden kluczyk wynika że sposobu likwidacji szkody
@PiotrFr: Rozumiem, w sumie to ciekawa informacja. Jeżeli nawet coś było z samochodem to nie zauważyłem do tej pory, w poprzednie wakacje bawiłem się w oklejanie drzwi + sekcji bagażnika matami wygłuszającymi i rozebrałem wszystko do gołej blachy - żadnego śladu wypadku (lakierniczo sprawdzałem cyfrowymi testerami lakieru). Gdzieś z miesiąc temu jeden wahacz okazał się do wymiany - żeby go wymienić musiałem cały przedni zderzak wymontować xD też nic nie zauważyłem
Pobierz SosPomidorowy - @PiotrFr: Rozumiem, w sumie to ciekawa informacja. Jeżeli nawet coś b...
źródło: comment_1622204253KzrYG1LqocrRuBw4kg9SSv.jpg
Czy jak kupię używany kluczyk keyless to będę w stanie go zaprogramować pod moje auto? Czy programowanie działa tylko raz (nowe kluczyki)?


@SosPomidorowy: Nie przyuczysz używanego kluczyka do swojego auta, gdyż są one programowalne tylko jeden raz, chyba że dodajesz kolejną płytkę to wtedy tę poprzednią musisz przyuczyć jeszcze raz :) Nie wiem jak działa przyuczanie kluczyka keyless bo robiłem to tylko ze zwykłymi ale zawsze wyglądało to tak, że brało