Wpis z mikrobloga

Mirki zrobiło się fajnie.
Ogrom kart, bo już jest ponad 700 kart w pudełku. Rekord na zagramw.to, wejdzie TOP10 Kickstarterowych wsparć planszówek. Podoba mi się ten wiedźmin i jako, że to moja pierwsza kampania to chyba trafiłem w dziesiątkę ze wsparciem.
Współczuję ludziom, którzy będą na hajpie IP kupowali to w sklepie jako podstawka, wypłukana z fajności.
W SG odblokowane 3 dodatki(picrel) + 1 Ekskluzywny dla kampanii z płotką na dachu

Jak u was mirki, wsparte? Na jakie SG jeszcze liczycie?


#gryplanszowe #grybezpradu
Pobierz lizakoo - Mirki zrobiło się fajnie. 
Ogrom kart, bo już jest ponad 700 kart w pudełk...
źródło: comment_1622191183OjkHaCactPH3tin1GQbwhu.jpg
  • 37
@lizakoo: tylko w normalnym towarzystwie nie piwniczaków nie zagrasz w to, nie zagrasz w to przy wódeczce, piweczku, papierosku, to jest planszówka pokroju tych wszystkich warhammerów.

co nie zmienia faktu ze gierka jest spoko dla fanów (kolekcjonersko) mieć na półce całkiem spoko. ( ͡ ͜ʖ ͡)
tylko w normalnym towarzystwie nie piwniczaków nie zagrasz w to, nie zagrasz w to przy wódeczce, piweczku, papierosku, to jest planszówka pokroju tych wszystkich warhammerów.


@pavl_:
Patrząc na recenzje i rozgrywkę to o ile masz więcej zwoi mózgowych od przeciętnego konia to spokojnie poradzisz sobie i z grą, i z alkoholem jednoczesnie. No chyba że kogoś przerasta poznanie 10 zasad.
Nawet Geek Factor w swojej recenzji mówił, że najlepszy odbiór tej
@steemm: nie hejt tylko sporo "graczy" jest rozczarowanych bo nie jest to drugie Gloomhaven czy Sword&Sorcery tylko bardziej lekka gra w klimatach wiedzmina.
Jest to prosta gierka co nie znaczy że zła.
@pavl_: bzdura. Moim znajomym, którzy wcześniej mieli nikłe pojęcie o planszówkach tłumaczyłem i graliśmy z zadowoleniem w RooT czy Descent Wędrówki w mroku. Do tego wódeczka, jointcik. O piwniczakach to już dawno i nie prawda, dla piwniczaków to jedynie zostały na rynku RPG'i czytane/pisane, a reszta gier jest tak dostępna, że jak przeczytasz instrukcje, zrozumiesz, wypiszesz podpunkty do opowiedzenia znajomym to każdy załapie.

@Zorak te proste gry też warto mieć żeby
@Zorak: @n0b0dy88: jest takie pojęcie "Easy to learn, hard to master". Gra może być prosta w założeniach, ale ilość możliwości przysporzyć sporo móżdżenia.
Tak mieliśmy przy Tytanach, poprzednim projekcie Go On Board, przy tłumaczeniu zasad luzik, wszyscy wszystko łapią, gra banalna, po czym jak zasiadło nas 4 nerdów planszówkowych maniaków, to szybko się okazało że gra jest cholernie taktyczna i wymaga sporo przemyślenia ()
@lizakoo: kurde kusisz ziomek :D ale kupilem juz tak wieksza gre na KS - Nemsis. Strzal 10 jezeli chodzi o klimat, mechanike. Mega mi sie podobalo. Tylko co z tego jak nie mialem z kim grac :D Znajomi jak juz, to preferuja cos prostszego a tutaj pierwsza gra to bylo +5h ( ͡° ʖ̯ ͡°) W efekcie sprzedalem gre z zyskiem :D
@pepsik: @lizakoo: @venomik: raczej uważam ze gierki imprezowe mają być proste np: 5 sekund, wiedza to potęga, czółko, monopoly, ego, jest masa tego... :) sam gram i mam na takie okazje planszówki które są szybkie i nie męczą głowy. nie powiedziałem ze ta gierka jest głupia tylko czy nadaję się na grę imprezową i w moim odczuciu jestem na nie ale przygarnąłbym na półeczkę :)
@ejenes: jeśli masz znajomych którzy lubią Wieśka, to podejdzie jak złoto. A jeśli grali w gry komputerowe, to tym bardziej - gra mocno odzwierciedla mechaniki z gry.
Są jeszcze 2 tygodnie żebyś mógł się zastanowić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@ejenes: Ogrywałem nemesis najpierw na tabletopie, później edycję KS jak kumpel sobie kupił. Fajna gra, ale próg wejścia wysoki. Mi się podobało, bo to ja jestem w domu tym, który czyta instrukcje, potem sprawdza BGG w sekcji rules, więc z przyswajaniem zasad to nie mam problemu. Nawet kiedy trzeba przebyć mozolną drogę przez instrukcję. Niekoniecznie takie podejście mają ludzie, z którymi GŁÓWNIE gram w gry planszowe, więc swojej edycji raczej mieć
@pavl_: Z tym, że ta gra nie chce być grą imprezową. Trochę mylisz pojęcia, bo to, że będziemy mieli możliwość ogrywania tejże gry w paczce znajomych, przy piwku, jakimś jedzonku czy papierosku nie oznacza, że gra będzie wyciągana na stół podczas domówki jak to ma w zwyczaju być z przykładowym 5 sekund. Można grać w planszówki nie imprezując przy czym nie zamienia się wtedy w nerda.
@Zorak: Odpowiedzią na takie oczekiwanie jest dodatek "Monster Trail", dostępny obecnie w ramach wsparcia, potem dostępny do zakupienia osobno - urozmaica walkę, potwory dostają więcej indywidualnych zdolności, więcej opcji taktycznych dla wiedźminów (chociażby petardy). A dopiero jest trzeci dzień kampanii, sądzę że do gry dojdzie jeszcze trochę rzeczy dla osób oczekujących bardziej rozbudowanej rozgrywki.