Wpis z mikrobloga

ogarnijcie nowe story Kary XD a napisy na kafelkach o konkurencji z kokosami mistrz, nie można zrozumieć o co chodzi momentami. brak odmiany to klasyk u niej.
zaraz mnie pewnie niektórzy będą poprawiać, że dopiero 2 lata w Polsce i trzeba docenić, że już tyle potrafi, ale kurde.. obraca się wśród Polaków, ma internet czy słownik w telefonie. nikt jej nie powiedział, że u nas się odmienia? chociaż takie podstawy typu JA WALCZYŁAM, JA MÓWIŁAM. no nie mogę tego zdzierżyć. już mówione story można przeżyć, ale jak robi takie byki w napisach lub postach to OESUUUU
#hotelparadise
  • 20
@babazpola: ona non stop popełnia błędy, bardzo często też takie, że nie można jej zrozumieć. ona też wiele rzeczy nie rozumiała albo rozumiała źle. zwłaszcza na livach w wielu rozmowach z innymi uczestnikami było to widać. ale no powodzonka jej życzę tak czy siak.
@czikaletta: trudno, żeby po tak krótkim czasie w obcym kraju mówiła płynnie po polsku. Czasami w rozumieniu drugiej osoby trzeba być "elastycznym". Tworzenie takiego wpisu i wyśmiewanie się z kogoś za całkiem niezłe mówienie w obcym języku jest totalnym wysrywem.

@babazpola: Bez przesady, 2 lata w Polsce na nauczenie się jezyka, który jest zbliżony, to naprawdę wystarczająco dużo. Znam sporo ludzi z Ukrainy/Białorusi, którzy są w Polsce krócej niż Kara, a mówią dużo lepiej. Dodatkowo wydaje mi się, ze jej nie zależy na tym, żeby ogarnąć ten polski, skoro nawet to co pisze na ig jest niezrozumiałe, jaki problem sprawdzić/zapytać znajomych czy coś się odmienia? Ona robi totalnie podstawowe błędy niestety.
@lkpjk: może jej nie zależy, może częściej mówi w swoim lub ang, a może nie ma zdolności językowych i uczy się wolniej ¯\_(ツ)_/¯
Tak czy siak, mówić mówi, że nieskładnie - z upływem czasu się wyrobi i to jest pewne.
Ale żeby się o to dopieprzać i szydzić to dla mnie jest przegięcie pały.
@babazpola: podczas nauki języka zwykle następuje progres. W jej wypadku tego nie widać. Jeśli fokusuje się na polskim odbiorcy na IG (a raczej tak to wygląda biorąc pod uwagę, że publikuje po polsku) to mogłaby upewnić się, że jest to poprawnie napisane. Rozumiem, że podczas mówienia można popełnić błąd z nerwów czy pośpiechu ale forma pisana na IG nie jest wyryta w kamieniu, można kogos zapytać i poprawić.
@czikaletta: mam wrażenie, że niektórzy to po prostu nie chcą się nauczyć.

(True story. Kiedyś pracowałem z laską z Ukrainy. Pracowaliśmy razem ponad rok i jej polski nie zmienił się nic a nic przez ten czas, a był na tragicznie niskim poziomie. W sumie jest muzykiem, czytać nuty umiała, a reszta to chooj. Ale... Ale .... Najlepsze jest to jak ona do polski trafiła. Poznała jakiegoś typa na FB i on