Wpis z mikrobloga

a z drugiej strony te same osoby piszą, żeby nie iść na informatykę, bo pracy już nie ma w tym, rynek przesycony i 99,9999% osób nie nadaje się do tego. Idź i nie idź na informatykę, czego nie rozumiesz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Nomada29: Bo klepacze kodu boją się, że ktoś zajmie ich pozycję małpy komputerowej za mniej xD Współczesny przykład robola, który boi się, że obcy
XpedobearX - > a z drugiej strony te same osoby piszą, żeby nie iść na informatykę, b...

źródło: comment_1622187522lhZziX2SfRrqfmLxzde442.jpg

Pobierz
tak uważają klepacze CRUDów, każdy kto robi coś ambitniejszego to wie, że studia są jednak przydatne


@animuss: Co ciekawe największe sławy polskiego it mówią że studia są potrzebne jedynie pracodawcy a uczyli się głównie z internetu.

Klepacze crudów ogólnie stanowią większość wśród programistów. W sumie jest z tego spoko kasa a jeżeli to zautomatyzujesz to masz pieniądze i sporo wolnego czasy na ambitniejsze projekty.

Oczywiście totalnie pomijam tych co poszli na
@atonsic9: Mam na myśli to że tą samą wiedze możesz zdobyć nie chodząc do szkoły, w sumie obecnie możesz zdobyć wiedze oraz doświadczenie tworząc projekty w międzynarodowym zespole nie wychodząc z domu. Dla porównania nie jesteś w stanie opanować w ten sposób np medycyny (przynajmniej nie legalnie).

Ja obecnie webdev nody oraz php, czasem python. A uczę się uczenia maszynowego. Chciałem w tym roku ruszyć z studiami, cały czas się nad
@K-S-: nie do końca, po pierwsze jest milion źródeł i na studiach ktoś kompetentny (tak, to zależy od studiów) dokonuje selekcji materiałów i na podstawie tego prowadzi wykład. Na wykładzie możesz zadawać pytania, po zajęciach chodzić na konsultacje (tak, można też zadawać pytania na stacku lub reddicie). Do zajęć zazwyczaj trzeba robić też zadania praktyczne, a gdy są trudne, można rozwiązywać problemy w gronie znajomych poznanych na - no właśnie -
@atonsic9: Żarcik to nawiązanie do wypowiedzi pewnego nieogarniętego polityka. Z tymi crudami to różnie się to interpretuje, dla mnie to takie działanie na szablonach, tzn piszesz kolejny projekt który bazuje w 90% na kodzie innego projektu. Choć z tymi bazami danych to może być podobnie, bo tam też dużo kodu się powtarza.

tworząc projekty w międzynarodowym zespole Skąd weźmiesz taki zespół, gdy nie masz pracy i nie jesteś na studiach?


Pisze
@K-S-:

Pisze na forum "siema ziomki robi ktoś coś ciekawego? mogę pomóc" jest bardzo dużo takich amatorskich projektów opensource. Choć mam wrażenie że społeczność programistów z roku na rok robi się coraz bardziej zamknięta.


Ciężko mi się do tego odnieść, bo ja sama nie brałam w czymś takim udziału, a wszystkie takie projekty moich znajomych kończyły się porzuceniem przez słomiany zapał

Z ciekawości co to za działka?

Tl;dr pisanie w C
@atonsic9: compiler w sensie piszesz kompilatory ( ʖ̯) bison, flex, ast, llvm i te sprawy?

Embedded i firmware oganiam co to, ale ponoć ciężko dostać się bez studiów, te firmy często odrzucają cv nawet jeżeli ktoś ma wiedze i własne projekty.

telco dev, czyli ogarnianie central telefonicznych? Tu może być podobnie, do tego spora odpowiedzialność więc pewnie wolą mieć papiery że pracownicy mają wiedze.

lowlevelowe
wielkie korpo


@atonsic9: I tu pięknie doszliśmy do meritum sprawy, ja omijam korporacje tak jak się tylko da. Nie wiem czy słusznie, ale nasłuchałem się o tym jak ludzie są wykorzystywani i zapierniczają za grosze. W sumie trochę poszukałem i są ogłoszenia do embeded bez studiów, tak że da się.