Wpis z mikrobloga

@picasssss1: Gotuje się raczej tak samo. Marketing i płacenie z nazwisko.

Generalnie jak jest cały ze stali to wolniej się nagrzewa, niż taki co ma w dnie aluminiową płytę (bez kontaktu z żywnością - obudowana stalą). Grubsze dno trzyma dłużej temperaturę i trudniej coś przypalić. No i pewnie trwałość, że nie zacznie ci się kruszyć rączka albo śruby luzy złapią i inne takie.
  • Odpowiedz
@Nemayu: Możesz zacząć od szukania garnków z tej samej stali i z grubym dnem - nie ma prawa znacząco się różnić. Jakbyś chciał podobne, dużo taniej.
  • Odpowiedz
@picasssss1: mam szybkowar i bardzo sobie chwalę, ostatnio używam kilka razy w tygodniu. Tylko nie mam porównania z innymi szybkowarami bo tylko z tego korzystałem. Dostałem w prezencie, kosztował pewnie sporo, wcisnęli starszej ciotce na jakimś pokazie. Z innego pokazu dostałem też zajebistą kołdrę z merynosów;)
  • Odpowiedz
@zjada3kredek: Nie interesuje się, więc nie wiem. Kiedyś coś szukałem odnośnie garnka czemu szybciej grzeje no i wyszło, że raczej ma płytę aluminiową. Stal ma właściwości jakie ma, a palnik jest taki jaki jest. Żaden producent koła na nowo nie wymyśli. Ma odbierać i oddawać ciepło szybciej albo wolniej, jak wolisz. Na pewno fajne są patelnie co są pokryte taką warstwą co przypomina kamień, zamiast teflonu. Nic nie przywiera, a wierzchnia
  • Odpowiedz
@zjada3kredek: Na tej stronie philipiak mają taki opis:

Wielowarstwowe dno akutermiczne

Grube dno naczyń i patelni Philipiak Milano ze stali szlachetnej szybko się nagrzewa i równomiernie rozprowadza ciepło wewnątrz naczynia. Zapewnia to znaczną oszczędność energii, a także ułatwia gotowanie na parze oraz smażenie bez użycia tłuszczu.


Jak na moje to wpakowali tam aluminium, ale tego nie piszą, bo ludzie nie chcą aluminium w jedzeniu, a teoretycznie jak aluminium nie ma kontaktu
  • Odpowiedz