Wpis z mikrobloga

#praca Dzwoniłem do firmy która ogłaszała się że szuka monterów i spytałem o wynagrodzenie za godzinę, ile się pracuje w tygodniu, ile godzin się robi w ciągu dnia, czy to praca zmianowa itp a kobietka z hr mówi mi że na tym etapie rekrutacji mi nic nie powie powiedziała że "proszę się umówić na rozmowę i wtedy kierownik działu panu wszystko powie"
Więc to jest #januszebiznesu czy wynagrodzenie itp. podaje się dopiero na rozmowie?
Pytam bo dopiero wchodzę na rynek pracy.
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Psychodeliczny_pies_czilala: Bardzo często firmy z różnych branż traktują wynagrodzenie jako najbardziej skrytą tajemnicę, bo często jest ono #!$%@? i jak by je podali jawnie to mało kto by się zgłaszał. A tak Janusze liczą, że po kilku etapach (w ekstremalnym przypadku) zgodzisz się na te grosze, które zaproponują, żeby nie zmarnować poświęconego już czasu.

Co do systemu i zasad pracy to dziwne, że to ukrywają. Przecież dzida z HR ich rozlicza
Co do systemu i zasad pracy to dziwne, że to ukrywają. Przecież dzida z HR ich rozlicza to wie jak i kiedy pracują jej ludzie.


@Tytanowy_Lucjan: osoby rekrutujące ludzi (kadry) nie zajmują się rozliczaniem czasu pracy (płace). Tak przynajmniej jest w moim zakładzie o rodowodzie prl ( ͡° ͜ʖ ͡°)