Wpis z mikrobloga

#pytanie #pytaniedoeksperta #dtp #grafika

Mam czarno-białą (tylko czerń i biel, bez odcieni szarości) grafikę w jpg w rozmiarze 1600x2000px, chcę ją namalować na ścianie w rozmiarze około 2x1,5m. Zdolności malarskie mam raczej słabe, toteż chcę ją wydrukować jako szablon, wyciąć i przerysować, przy czym do dyspozycji mam tylko punkt ksero drukujący tylko z pdfów lub doc w formacie do a4. Stąd pytanie: w jaki sposób przetworzyć grafikę tak, aby efektem był długi dokument pdf którego kolejne strony będą zawierały odpowiednie fragmenty szablonu tak, że po złożeniu dadzą obraz w odpowiednim rozmiarze. Grafika ma ostre krawędzie, przetworzenie jej na wektorową nie powinno być problemem.

Z góry dzięki za pomoc :)
  • 6
@rineo: Przetworzenie na wektorową grafikę raczej mało pomoże. Najlepiej zgłosić zlecenie do jakiejś drukarni, ale jak masz tylko punkt ksero do dyspozycji to możesz programem podzielić projekt na parę kartek a4 i go wydrukować. Wiem, że tak kiedyś znajomy robił na własnej drukarce, bo chciał wydrukować wielką mapę na ścianę, podziel programem na kartki a4, wydrukował, połączył i miał. Innego pomysłu nie mam.

Krótko mówiąc, dzielisz obraz na te parę części
@rineo: jak skończą Ci się pomysły, to możesz z obiektywu od aparatu i laptopa/ monitora zrobić ciemny, ale działający projektor, który na dodatek powinien dać się dopasować do Twojego pokoju. No i gwarancji nie udzielam
@staa: jak? :)

@project: w gimpie przyciąłem -> wrzuciłem do inkscape -> wektoryzacja bitmapy -> kontur w ścieżkę (coby tuszu nie marnować) -> skalowanie do pożądanego rozmiaru -> eksport do bitmapy. Potem darmowy Posterazor pociął na kolejne kartki i zrobił pdfa, 49 stron. Powered by gnu-gpl :)