Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#emigracja #szwecja #skandynawia
Hej, do mirków mieszkających w Szwecji. Od pewnego czasu pragnę wyjechać za granicę, w związku z paroma niewypałami w życiu xD Długo by opowiadać, praca, studia. Nvm. Rozważałem głównie skandynawię, z powodu przyrody. Kiedyś myślałem o Norwegii, ale jest teraz zupełnie zamknięta więc odpada, myślę o Szwecji, jednak powiem szczerze, że ciężko w internecie o nowe artykuły na ten temat,
Niestety nie znam języka szwedzkiego, angielski bardzo dobrze. Pieniądze na wyjazd są, doświadczenie zawodowe jedynie w gastronomii :D
Macie jakieś dobre blogi/strony na których mógłbym zaczerpnąć informacji na temat takiego wyjazdu?
Czy uczyć się języka już teraz bo nie ma bez niego szans?
Ile pieniędzy wystarczy na spokojny wyjazd?
Gdzie szukać pracy: agencje, czy przez internet?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60ae7cba31a2c7000b20ca23
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 3
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jakąś podrzędną pracę możesz wykonywać bez znajomości języka. Szwed nieznający angielskiego bardzo rzadko się zdarza. Można żyć bez znajomości Szwedzkiego ale w pracy raczej jest to źle widziane. Szwedzki jest bardzo ciężkim językiem dla Polaka, więc jak się zdecydujesz to najlepiej zacząć się uczyć jak najszybciej.
  • Odpowiedz