Wpis z mikrobloga

@Horaccy: zgadzam się, grali słabo, zasłużony spadek, ale dla dobra ligi trzeba liczyć, że się ogarną i wrócą, przez lata byli w czołówce i większość zagranicznych fanów prędzej zwróci oczy na mecz Bayern-Schalke nawet jeśli Schalke ssie niż na mecz Bayern-Holstein. To tak samo jak w boksie, taki Muhammad Ali mógłby być już dawno poza top10 najlepszych pięściarzy świata ale nadal by sprzedał wszystkie bilety i zgromadził miliony przed telewizorami.
@aut91: ale poza lokalsami nikt tego nie obejrzy, jak kibic uslyszy Bayern-Schalke to bardziej zwróci to jego uwage niż Bayern-Bochum Bayern-Arminia czy Bayern-Holstein... jak liga będzie traciła na popularności to kasa będzie mniejsza dla niemieckich klubów i przepaść między Bayernem a innymi będzie jeszcze większa co będzie skutkować jeszcze większą utratą popularności bo kto chce oglądać totalną hegemonie Bayernu gdzie miażdżą innych po 4-0, 5-0... co jak co ale Schalke czy
@therichguy: To samo mógł ktoś pisać, jak do ligi wchodził taki Union i pewnie wiele osób się zdziwiło, świeża krew jest potrzeba. No i bądźmy szczerzy, zagranicznych kibiców elektryzują pojedynki Lewego z Haalandem, a nie mecze ze średniakiem z Gelsenkirchen.
@therichguy: ja się zasadniczo zgadzam że lepiej oglądać mecze Bayernu z HSV czy Schalke przy kilkudziesięciu tysiącach widzów, ale niech po prostu w bundeslidze grają najlepsi. HSV, Schalke czy inne uznane marki rozmienily się na drobne nieudolnym zarzadzaniem. Jak się ogarną to wtedy niech wrócą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Horaccy: @aut91: z tym, że większa szansa, że taki Haaland trafi do Schalke niż do jakiegoś Bochum czy Unionu, ja nie mówię, że im miejsce w Bundeslidze sie nie należy bo wywalczyli sobie wynikami sportowymi, ja mówię, że liczę, by te większe kluby się ogarną prędzej czy później... myślę, że większość fanów Premier League nie chciałoby by taki Arsenal spadł z ligi na rzecz jakiegoś Luton Town. Jestem fanem Bayernu
@therichguy: ja #!$%@? zupełnie jakbym słyszał tych wszystkich januszy neofitów ekstraklasy twierdzących że hurr lepiej żeby widzew grał w ekstraklasie niż jakaś nieciecza bo mają fajniejszy stadion i historię
#!$%@? że ostatnie kilka lat kopali się po czołach gdzieś w ii czy iii lidze, tak jak masa innych klubów z historią
@Pangia: ja po prostu wyraziłem nadzieję, że się ogarną, Schalke dopiero co spadło więc nie kopało się po czołach w II czy III lidze, jeszcze pare lat temu grało w lidze mistrzów, HSV pare lat temu spadło dopiero pierwszy raz w historii. Te kluby nadal mają duży potencjał, pieniądze i możliwość promocji Bundesligi poza Niemcami. Wszyscy nagle oburzeni bo wyraziłem nadzieję, że niegdyś dobre i bardzo wpływowe kluby wyjdą z dołka
@Pangia: po prostu nie chce by ktoś myślał, że ja chce komuś zabrać miejsce na rzecz klubów, które nic nie grają. Mam po prostu nadzieję, że te marki się ogarną bo mają duży potencjał by uatrakcyjnić ligę niemiecką.
@therichguy: nie bardzo rozumiem czym się kierujesz. W sezonie 2015-2016 który był dla BL rekordowy pod względem przychodów jak na razie, grały tam takie potęgi jak Darmstadt i Iglostadt ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Każda liga ma swój folklor, a beniaminki i inne underdogi mają w niej swoje należne miejsce