Wpis z mikrobloga

10 najlepszych zawodów w 2021

Lista #!$%@? related:

HR Generalist

Product Manager

Asset Manager

Fit-out Coordinator

Key Account Manager

E-commerce Manager

Czy ktoś mi może to #!$%@? wyjaśnić, czy ich #!$%@?ło konkretnie na tych #!$%@? serwisach? Jak można coś takiego #!$%@? opublikować?! Może mieszkam w Polsce B i pracuję w Januszexie, ale takiego bełkotu to dawno nie słyszałem. Po prostu tej Warszawce to się tak w dupach poprzewracało że #!$%@? mnie strzela.
Ja #!$%@? rozumiem - dekarz, ślusarz, hydraulik, ale to co #!$%@? tam wypisują to jakieś stanowiska na których sam pracujący nie wie co robi dokładnie, tylko typu:
- Aaa, no zajmuję się riserczem i czelendżingiem przy brafingu i robimy mobbing i rimming dla dużych commerszial gimnazjumrejszyn w Junajted Stajtes.
Tak jest, oby #!$%@? był jakiś #!$%@? armagedon i to całe gówno z tych korpo #!$%@?ło z roboty bo nikt nie będzie potrzebował assalut rimming key meneger of analing tylko #!$%@? glazurnika i montera.

.
#praca #pracbaza #pytanie #pytaniedoeksperta #pasta #heheszki #wtf
  • 45
  • Odpowiedz
@adomimodam to powiedz mi co robią

Asset Manager
Fit-out Coordinator
Key Account Manager
E-commerce Manager

Asset Manager to nic innego jak makler według ogłoszeń w Polsce, e-commerce manager to w większości obsługa sklepu internetowego a czasami nawet pakowania zamówień.

Fit-out coordinator to nic innego jak projektant wnętrz.
  • Odpowiedz
@vlodek2532: Dokładnie to co mają w opisie swoich stanowisk? Widzę, że paru już znalazłeś - no to teraz możesz zgooglowac sobie resztę. Czy powodem smieszków jest tylko nazewnictwo? Bo jesli tak to też nie macie za bardzo wyobraźni - wierzcie lub nie, ale jak idziecie do międzynarodowej to wszyscy w strukturze firmy szybciej zrozumieją "e-commerce *poziom stanowiska*" niż spolszczone "obsługa sklepu internetowego". Jak pracujesz z zagranicznym klientem, albo nawet z polskim
  • Odpowiedz
@adomimodam nie musiałem szukać. Tu chodzi trend do stosowania "wymyślnych" angielskich nazw stanowisk. Dziś jak masz mniej niż 30 lat to nie jesteś księgowym tylko senior Independent accountant.

Był kiedyś generator losowych nazw stanowisk pracy nawet.
  • Odpowiedz
@vlodek2532 jeżeli firma współpracuje z jakimś dużym podmiotem, na przykład całą siecią, to ten podmiot dla firmy jest key accountem. Zatem key account manager będzie odpowiadał za koordynację współpracy b2b między firmami.
  • Odpowiedz
udzie podbudowują sobie ego, że są merchandiserami a tak na prawdę to wykładają top chipsy na półce w Biedronce.


@vlodek2532: Jedyne kto próbuje podbudować sobie ego to przygłupy z wykopu, którym nie mieści się w pale, że ludzie pracujący w międzynarodowych korporacjach używają angielskich nazw stanowisk.
  • Odpowiedz
@Badmadafakaa: Już tłumaczę dzikusom skąd te angielskie nazwy xD

Duże korporacje są międzynarodowe i często pracuje się z osobami z całego świata. druga sprawa to rekrutacja osób z zagranicy - nazwy są po angielsku, żeby Ukrainiec wiedział gdzie szukać roboty klepacza excela
  • Odpowiedz
@Tarec no nie do końca. Bo widząc CV osób pracujących w małych biurach rachunkowych, czy małych firmach ludzie składają CV do podobnych firm lokalnych z wpisanymi storekeeperami gdzie był zwyczajnym magazynierem. Potem się dziwią, że Pani Basia, lat 60 do niego nie dzwoni bo uważa, że gość nie miał doświadczenia na stanowisku.

Mnie to osobiście ani ziębi ani grzeje czy mam do czynienia z projektantem wnętrz czy fit-out coordinatorem. Sam osobiście mam
  • Odpowiedz
@Badmadafakaa: pracuję w różnych korporacjach już ładnych parę lat i faktycznie jest sporo idiotyzmów związanych z nazwami stanowisk, ale ogólnie nazewnictwo angielskie jest używane praktycznie wyłącznie do tego, żeby ludzie z zagranicznych oddziałów/partnerzy rozumieli z kim w ogóle gadają i nic się na to nie poradzi.
Co do armageddonu to niestety monter, glazurnik czy operator wózka widłowego będą w takiej samej dupie jak fit-out coordinator czy asset manager, z tym, że
  • Odpowiedz
Fit-out Coordinator


@Badmadafakaa: jak to inaczej nazwiesz? jak inaczej nazwiesz e-commerce manager? jak inaczej nazwiesz HR?
można na siłę wymyślać, ale po #!$%@? skoro branża się nazywa e-commerce/fitout, a HR też każdy wie co to jest i nie ma potrzeby znajdowania polskiego odpowiednika
  • Odpowiedz
@vlodek2532 z takich pięknych kruczków to pamiętam jak byłem pracownikiem elektromarketu i ludzie mi przynosili CV z wpisanymi customer advisor czy seller advisor a podawał towary z półki w media expercie czy innym Saturnie.
  • Odpowiedz
to co #!$%@? tam wypisują to jakieś stanowiska na których sam pracujący nie wie co robi dokładnie


@Badmadafakaa: no właśnie oni wiedzą i dlatego dostają dobre wynagrodzenie. A jeżeli nawet nie wiesz lub nie potrafisz znaleźć co oznacza nazwa stanowiska, to dlatego robisz w Januszexie. Mam nadzieję że pomogłem ( ͡º ͜ʖ͡º)

Większość z tych stanowisk ma konkretny zakres obowiązków, opisany w korpo-mowie czy jakichś normach,
  • Odpowiedz
@Badmadafakaa: wiem, ze pasta ale to tez trochę #!$%@? ludzi którzy z danym rynkiem lub branżą nie mają za wiele wspólnego. Na przykład w branży graficznej jeszcze jakieś 10-15 lat temu każdy miał wpisane w cv po prostu "Graphic designer" albo "Web designer" - dzisiaj branża się na tyle rozwarstwiła, że taki Web designer podzielił się na jeszcze kilka innych stanowisk (UI/UX Designer, product designer, interaction designer tip) ale tu jakoś
  • Odpowiedz
@Viarus_ no ok, wiem ocb tylko teraz otwórz na olx (tam najwięcej dzbanów) jakiekolwiek ogłoszenie i zobacz czego się wymaga od takiego KAM. Najczęściej różne firmy ukrywają pod tym stanowisko przedstawiciela handlowego i nic więcej.
  • Odpowiedz