Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Cześć. Potrzebuję pomocy ze sterownikami.

Jestem posiadaczem laptopa Asus G2S 7T087G, a oto co posiada na pokładzie:

Intel Centrino Duo 2.20 GHz
Geforce 8600M GT [z którym to mam problem].

Po zainstalowaniu systemu W8.1, a następnie zainstalowaniu sterownika graficznego NVidia, sterownik nie wykrywa karty graficznej, a Panel Kontrolny NVidia nie uruchamia się automatycznie ze startem systemu [przy próbie manualnego uruchomienia, #!$%@? się bądź pokazuje że nie wykrywa karty graficznej... mimo że instalator ją znalazł i widnieje w Menedżerze Urządzeń]. Problem pojawia się zarówno na wersji x86 i wersji x64 systemu. Sterowniki które znajduję, odmawiają posłuszeństwa.

A, nawet po instalacji sterowników NVidia, ekran jest "obsługiwany" przez "domyślne urządzenie graficzne Microsoft". Karta graficzna w Menedżerze Urządzeń pokazuje błąd kod 43.

Czy ktoś mógłby pomóc z doborem sterowników do owego laptopa, krok po kroku? Najlepiej pod systemem W8.1 [to laptop szykowany dla Taty].

#informatyka #pcmasterrace #komputery #laptopy #asus
  • 28
@DrakePL: zainstaluj drive booster i niech pobierze sterowniki, wiem ze brzmi jak scam ale zawsze kiedy mialem tego typu problemy z jakims niszowym lapkiem i innym niz domyslnie systemem on sobie radził, jak nie pomoze to wątpie ze uda sie jakkolwiek
@DrakePL: ja strzelam na piekarnik, ostatnio miałem blad 43 z nowym rtxem 3060 i okazał sie uszkodzony, twój model to flagowy przykład zimnych lutów na bga, cud w ogóle ze dotrwał do tych czasów xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fooczak: Odmawia instalacji ze względu na niezgodny system operacyjny. Instalacja z poziomu Menedżera Urządzeń wyłączyło monitor, po resecie zaś bez zmian.