Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Cześć. Potrzebuję pomocy ze sterownikami.

Jestem posiadaczem laptopa Asus G2S 7T087G, a oto co posiada na pokładzie:

Intel Centrino Duo 2.20 GHz
Geforce 8600M GT [z którym to mam problem].

Po zainstalowaniu systemu W8.1, a następnie zainstalowaniu sterownika graficznego NVidia, sterownik nie wykrywa karty graficznej, a Panel Kontrolny NVidia nie uruchamia się automatycznie ze startem systemu [przy próbie manualnego uruchomienia, #!$%@? się bądź pokazuje że nie wykrywa karty graficznej... mimo że instalator ją znalazł i widnieje w Menedżerze Urządzeń]. Problem pojawia się zarówno na wersji x86 i wersji x64 systemu. Sterowniki które znajduję, odmawiają posłuszeństwa.

A, nawet po instalacji sterowników NVidia, ekran jest "obsługiwany" przez "domyślne urządzenie graficzne Microsoft". Karta graficzna w Menedżerze Urządzeń pokazuje błąd kod 43.

Czy ktoś mógłby pomóc z doborem sterowników do owego laptopa, krok po kroku? Najlepiej pod systemem W8.1 [to laptop szykowany dla Taty].

#informatyka #pcmasterrace #komputery #laptopy #asus
  • 28
8600M GT


@DrakePL: nie wiem czemu twierdzą ze nie ma do tego układu sterowników pod coś nowszego niż Vista....

https://www.nvidia.com/Download/driverResults.aspx/112598/en-us

GeForce 8M Series (Notebooks):
GeForce 8800M GTX, GeForce 8800M GTS, GeForce 8800M GS, GeForce 8700M GT, GeForce 8600M GT, GeForce 8600M GS, GeForce 8400M GT, GeForce 8400M GS, GeForce 8400M G, GeForce 8200M G, GeForce 8200M

Sprawdzę tez w domu bo miałem starego lapka z jakiś 8xxxM i jest wgrana 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@godoto: Pobierałem różne wersje sterowników Nvidii, kilka wersji 200 oraz 300; w momencie odpalenia panelu kontrolnego Nvidia:
1. Program przestaje działać;
2. Pokazuje komunikay o nieznalezieniu kompatybilnej karty graficznej.

Dwa razy udało mi się zainstalować jakimś cudem sterowniki, gdzie automatyczna aktualizacja była włączona; na systemie x86 działało, na x64 scrashowało po 5 minutach, po czym usunęło sterownik [sic!].
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Grzesiek_astronaut: Zainstalowałem W7, za pomocą Driver Boostera zainstalowałem sterowniki, zaktualizowałem system do W8.1 i ponowiłem instalację sterowników. Wszystko śmiga, ale gniazdo HDMI nie reaguje na drugi ekran.