Wpis z mikrobloga

O 21:00 u Stanoskiego będzie Memcen. Jakby ktoś chciał przytrollować, to mam parę sugestii.

IMO nie ma co poruszać tematu ekonomii, bo z tego wybrnie. Powiesz mu, że plan Konfederacji się nie spina, to zacznie lać wodę o tym, że to tylko zajawka, że oni chcą stopniowo... Zbyt techniczna kwestia jak na krótkie spięcie telefoniczne. Lepiej go ugryźć w sprawach światopoglądowych, bo tutaj jest słabiej wygimnastykowany.

KWESTIA NR 1 - ABORCJA

Mentzen jest całkowitym przeciwnikiem aborcji. Kiedy liberalne skrzydło partii KORWiN wydało oświadczenie, żeby chociaż dopuścić skrobankę w przypadku wad letalnych, to był przeciwko.

Propozycje pytań:

1. Czy wolałby pan żyć w kraju z niskimi podatkami i legalną aborcją czy w kraju z wysokimi podatkami i nielegalną aborcją?
2. Rok temu w Brazylii 10-latka została zgwałcona przez wujka i zaszła w ciążę. Ciąża dodatkowo zagrażała jej zdrowiu. Kościół sprzeciwiał się aborcji. Czy w pana państwie dziewczynka miałaby prawo do zabiegu?
3. Czy według pana kobieta powinna urodzić dziecko, o którym wiadomo z góry, że umrze godzinę po porodzie? Czy może dokonać aborcji?

KWESTIA NR 2 - PRAWA ZWIERZĄT

Kiedy Jaruzelska zadała mu pytanie, czy dopuściłby w Polsce sprzedaż psiego mięsa, to strasznie się zamotał. Widać było, że chciałby dopuścić, ale ugryzł się w język. "He, he, trudne pytanie, musiałbym się zastanowić".

Propozycje pytań:

1. Czy już się pan zastanowił? Czy dopuściłby pan sprzedaż psiego miejsca w Polsce? Wszak wolny rynek i Bóg kazał nam czynić sobie ziemię poddaną.
2. Co pan sądzi o corridzie? Czy powinna być dopuszczona w Polsce?

KWESTIA NR 3 - RELIGIA

Mentzen w swoich ustawach dopuszczał szeroką wolność słowa, a jednak nie znosił zakazu obrazy uczuć religijnych.

Propozycje pytań:

1. Czy wg pana należy utrzymać przepis o obrazie uczuć religijnych? Czy bluźniercza sztuka, np. cipkomaryjki i komiksy Charlie Hebdo, powinna być legalna?
2. Co pan sądzi o działalności Ordo Iuris?

DW: @waro

#neuropa #bekazprawakow #bekazkonfederacji
źródło: comment_1621963948rIQyoicg3MXFhtPbrxiQx9.jpg
  • 169
Konfa to jedno z tych ugrupowań, które potęguje napięcia i tworzy niepotrzebne konflikty, ale daleko jej do obecnej elity rządzącej, która w przeciągu kilku lat tak ograniczyła nam wolność jak żadna inna po 89tym.
@koroluk wypopki tasuja do jakiegos wywiadu z kanalu ktorego nikt nie oglada, 6 podstron mirko zasrane kanalem sportowym,czlek wlazi a tam jak by conajmniej debata prezydencka dzien przed wyborami byla a fakty takie ze gadalo se dwoch czubkow
@koroluk jakby każdy ma swój światopogląd i typ ma poglądy katolickie jakby nikt mu nie broni a Ciebie to chyba dupa piecze bo z tego co widziałem to razemki są w sondażach niżej nawet od konfederacji XD
@ziumbalapl:

Płód nie jest osobą.

Podejście, że płód nie jest organizmem jest antynaukowe. To, kogo uważasz za "osobę" jest twoim subiektywnym wyborem. Nie ma to znaczenia.

A o wrażliwości nie powinien mnie pouczać socjopata, który ignoruje cierpienie kobiet, a zamiast tego martwi się plodem, który nie ma świadomości xD

Świadomość można stracić i później ją odzyskać. Nie ma powodu, by odbierać życie ludziom, którzy nie są w danym momencie świadomi. Organizm,
Podejście, że płód nie jest organizmem jest antynaukowe.


@marekrz: Nigdzie tego nie napisałem.

To, kogo uważasz za "osobę" jest twoim subiektywnym wyborem. Nie ma to znaczenia.


To dlaczego miałby mieć znaczenie mój bełkot? Ja na przykład potrafię wskazać występujące obiektywne różnice między płodem a dorosła osobą. Potrafię też udowodnić, że sam wartościujesz życie - wystarczy zapytać, czy z płonącego domu uratowałbys pięciolatka, czy stos probówek z embionami.

Świadomość można stracić i
@ziumbalapl:

Nigdzie tego nie napisałem.

Ja też tego nie napisałem. Napisałem tylko to co jest istotne dla sprawy, bo to kogo uważasz za osobę, a kogo nie, nie ma znaczenia.

To dlaczego miałby mieć znaczenie mój bełkot? Ja na przykład potrafię wskazać występujące obiektywne różnice między płodem a dorosła osobą.


Między noworodkiem, a dzieckiem 12 letnim też są różnice. To nic nie wnosi.

Potrafię też udowodnić, że sam wartościujesz życie -
Między noworodkiem, a dzieckiem 12 letnim też są różnice. To nic nie wnosi.


@marekrz: Wnosi to, że to dalej nie osoba.

Ratowałbym wszystkich.


A co, jeśli miałbyś wybierać? Jedno dziecko, czy 10 embrionów?

Jakie to ma znaczenie, kiedy świadomość się pojawi? Ważne że się pojawi, jeżeli pozwolisz organizmowi żyć.


A co jeśli kobieta nie może sobie na to pozwolić? Ciąża jest psychofizycznie męcząca, może też nie być w stanie z powodów
2. Co pan sądzi o corridzie? Czy powinna być dopuszczona w Polsce?


@koroluk: To nie jest polski zwyczaj więc pytanie bez sensu. Polskie zwyczaje to np. bicie kukły żyda. Memcen pewnie by przyklasnął.
@ziumbalapl:

Wnosi to, że to dalej nie osoba.

"Osoba" jest u ciebie konstruktem wartościującym ludzi. Niektórych uważasz za osoby, innych za istoty niegodne życia. Ale ten podział nie ma logicznego uzasadnienia.

A co, jeśli miałbyś wybierać? Jedno dziecko, czy 10 embrionów?

Cokolwiek bym wybrał, miałoby to skutki negatywne. Problem jest nierozwiązywalny.

Płód nie ma prawa do życia tylko dlatego, że należy do ludzkiego gatunku.

Właśnie w ten sposób wartościujesz ludzi na
Cokolwiek bym wybrał, miałoby to skutki negatywne. Problem jest nierozwiązywalny.


@marekrz: Zapomniałeś tylko napisać którą z opcji wybierasz - taki detal. Odpowiedz na pytanie i możemy ciągnąć dyskusję dalej, inaczej nie doczekam się konkretów. Tylko bardzo proszę bez owijania w bawełnę.