Wpis z mikrobloga

@Virsky: Rolan Snake, 160-200zł. Oburęczny łuk, który powszechnie używa się do Archery Tag, bo jest łatwy w obsłudze i daje dużo funu oraz jest prawie niezniszczalny(nie jest plastikowy, mimo iż tak wygląda). W zależności od tego jak się oceniasz wedle siły fizycznej wybierz moc łuku w granicach 16-24 funtów, nie więcej, szczególnie jeśli to do okazjonalnego strzelania. Do tego strzały Avalon Tyro po 15zł sztuka, jak niecięte to o parametrze 700
A, jeszcze jedno. Jakbyś poszedł moją poradą to dokup do powyższej listy jeszcze podstawę pod strzałę Hoyt Hunter Rest i przyklej ją na majdan bo inaczej gumowe lotki będą zawadzać o bok łuku przy strzale. To koszt ze 2zł/sztuka. Weź z 3 sztuki bo się może odkleić/zerwać z czasem i trzeba wymienić.
@daedalus_pl: +
Z dużą pewnością tego nie pisałam, rzuciłam tylko okiem na spine chart tyrosków i w tym zakresie siły trzeba było zaokrąglać. Pewnie przesadziłam :D No i tyroski na różne spiny mają różne długości a nie chcę koledze nowemu robić pod górkę przycinaniem strzał na wymiar to brałam pod uwagę niecięte
@Virsky: A jaką siłę naciągu wybierzesz? To ważne w kontekście doboru spinu.

I jeszcze jedna sprawa: sprawdź swoją długość naciągu, żeby dobrać odpowiednią długość strzały oraz wiedzieć ile realnie sił naciągu będzie miał Twój łuk (wartości fabryczne dotyczą długości naciągu 28"). Możesz to bardzo łatwo sprawdzić: rozstaw obie ręce poziomo, zmierz odległość od końcówki palców lewej ręki do końcówki palców prawej ręki, a otrzymaną wartość podziel najpierw przez 2,5 a następnie