Wpis z mikrobloga

Aktualizacja jak wygląda temat z trailowcem Meridy One Twenty Nine


Od momentu kupna (24 marca) rowerem zrobiłem około 250-300km. Przy przebiegu około 150km pojechałem na przegląd „zerowy” w celu wbicia tego faktu w gwarancję i do tego momentu wszystko było prawie perfekt, tzn:
- irytującą sprawą są, nazwijmy to, brzęczące tarcze hamulcowe przy dużych prędkościach (35-40km/h i więcej). Według serwisantów taka jest specyfika tarcz 180mm w tej konfiguracji i pęd powietrza powoduje delikatnie brzęczenie tarczy. Według serwisu musiałbym zainwestować w coś lepszego bo na tym ori konfigu tak będzie i kropka ;/

Przy przebiegu około 180km wystąpił pierwszy problem, a mianowicie odgłosy strzelania w okolicy główki sterowej. Dopiero za drugim razem serwis uporał się z naprawą (za pierwszym razem tego nie słyszeli). Powodem strzelania były za mocno skręcone stery i brak smarowania w tym miejscu. Główka sterowa została rozebrana, nasmarowane, złożona na nowo i od tego czasu jest spokój.

Jak wygląda sama jazda?
Jeżdżę różne trasy, głównie las ale ostatnio zaczynam uczyć się zjazdów na Bielszowicach by za kilka tygodni skoczyć na jakiś bike park w skolnitach albo Szczyrku czy koło Babiej.
Na ciasnych łukach i bandach koła 29 przy moim nikłym doświadczeniu częściej przeszkadzają niż pomagają, ale staram się poprawiać swoje umiejętności i faktycznie po kilku razach widzę progres w prędkości na trasie.
Na pewno muszę upuścić powietrze w amorach bo w tym momencie jest jednak za twardo na takie latanie. Po lesie jest Ok, ale na hopki zdecydowanie nie.

Czy było warto?
Rower kupiłem nowy (tylko nowy brałem pod uwagę). Tanio nie było, ale spełniłem swoje marzenie o posiadaniu fulla. Z całą pewnością mogę powiedzieć, że jeszcze nie wykorzystuje w pełni jego potencjału. Mam jednak nadzieję, że będzie mi szło co raz lepiej i będę częstym gościem w bike parkach, ale narazie muszę podszkolić podstawy by nie być tym, który zamula i psuje segmenty ;)

#rower #mtb
Elessar - Aktualizacja jak wygląda temat z trailowcem Meridy One Twenty Nine

SPOILER...

źródło: comment_1621850758SLkJ0srQelYCcCrSmXKdBp.jpg

Pobierz
  • 10
ok, jako kilkuletni już użytkownik 1:20 trochę Ci podpowiem

brzęczące tarcze hamulcowe przy dużych prędkościach (35-40km/h i więcej). Według serwisantów taka jest specyfika tarcz 180mm


@Elessar: wszystko poniżej tarcz XT będzie dzwonić. IMO nie ma sensu dopłacać i zwyczajnie kupić od majfrendów pływające (pic. rel.) 203mm bo ta rama bardzo fajnie się zachowuje w dużym setupie.

29 przy moim nikłym doświadczeniu częściej przeszkadzają niż pomagają

To już urok 29" - zawsze
s.....j - ok, jako kilkuletni już użytkownik 1:20 trochę Ci podpowiem 

 brzęczące t...

źródło: comment_1621860990RkFoSkyhJexC3w4IlD28Ba.jpg

Pobierz
@Elessar: Też sie ucze. Tyle że jestem z pomorza i mamy inne warunki tutaj troche niz ludzie na południu. Mamy w trojmiescie troche tras fajnych. Jezdze dopiero niecaly rok. W tym roku (za tydzien) pierwszy raz jade w prawdziwe góry do bielska pośmigac jakieś zielone i niebieskie trasy bo skakać to jeszcze nie potrafie. Takze powodzenia w nauce bo to bardzo fajny sport i duza frajda z jazdy :)