Wpis z mikrobloga

Zamierzam wybrać się w długi weekend do Kieleckiego. Myślę że na dwa dni. Co byście polecili odwiedzić z synem 2 lata? Myślę o zamku w Chęcinach, muzeum wsi Kieleckiej, jaskini Raj, rezerwat Ciosowa, rezerwat Barania Góra, rezerwat Barcza, Oceanika w Chrustach, muzeum orła Białego w Skarżysku, Skałki Piekło nad Niekłaniem. Co byście z tego najbardziej polecili albo odrzucili, albo co dorzucili jeszcze?
#podrozujzwykopem #kielce #swietokrzyskie
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@tgrzebien: geopark (tak to się chyba nazywa) w Kielcach, średniowieczna osada w hucie szklanej, Bałtów (byłam tam kilka razy jako dzieciak i zawsze mi się podobało, chociaż ceny nie są już takie ładne), kopalnia Krzemienia, nie wiem czy są przejazdy, ale podróż koleją wąskotorową w Jędrzejowie, niedaleko Kielc był jeszcze chyba park miniatur i mini zoo. Jak byście byli koło pacanowa to można jeszcze ruszyć do Szczucina do muzeum drogownictwa. Jak
@tgrzebien: Zamiast Baraniej Góry chyba proponowałbym Miedziankę. Z drugiej strony niedaleko Baraniej Góry jest taras widokowy, który warto odwiedzić. Sama Barania Góra to taki nie za długi spacer przez las, u podnóża jest dworek Sienkiewicza i stadnina. W Chęcinach na zamku byłem po majówce i wszystkie baszty były otwarte.
Odnośnie Miedzianki to polecałbym zrobić w ramach jednego wypadu Miedzianka - Stokówka - Piekło, to wszystko jest dosłownie o rzut beretem.
@simplydelivered

@White_Magpie

@tgrzebien

a dokładniej ZOO Lesne Zacisze w Lisowie kolo Kielc dla doroslych troche "meh", ale jak bylismy z dzieciakami to mialy sporą frajdę także polecam (moja mala niecale 1,5 roku ale byla zadowolona takze Twoj 2 letni smyk bedzie tym bardziej).

Przynajmniej w tym zoo zobaczysz lwa ;-) nigdy bliżej nie byłem takiego kotecka.