Wpis z mikrobloga

@Beniznesmen: A ja lubię manuale! Poważnie! Lubie wajchować! Faktem że mało jeżdżę w korkach gdzie automaty pokazują swe zalety (pomijając wypalanie gałek ocznych światłami stopu tym z tyłu - czemu autohold musi włączać stopy?!?) ale jazda z manualem na trasie (na autostradzie naturalnie skrzynia nie ma znaczenia) to czyta przyjemność!! Wyprzedzanie po jednym samochodzie na jednym biegu (np. trójeczka), dohamowania lewą stopą, redukcje z międzygazem na wzniesieniach albo przed albo w
  • Odpowiedz
@ks2m: wiesz gdzie mam twoje straszenie? XD
poza tym, przeczytaj jeszcze raz. nieuzasadnione włączanie świateł przeciwmgłowych też jest zabronione, więc samemu byś się #!$%@?ł
  • Odpowiedz
wymyślasz sobie zasadę koniecznego zaciągania ręcznego i próbujesz ją egzekwować samemu celowo oślepiając innych.


@HetmanPolnyKoronny: ale co to za fikoł? to wy mnie pierwsi oślepiacie, ja robię po prostu to samo. poza tym, nikogo do niczego nie zmuszam. jak chce dusić hamulec to niech dusi XD nie boli potem noga? przecież jak naciskasz pedał to zgniasz stopę i ci się mięśnie napinają. w korku to musi nieźle utrudniać życie XD
  • Odpowiedz
@kogut_20: czyli szeryfując popełniasz wykroczenie i narażasz się na mandat próbując ustawiać kogoś, kto żadnego przepisu nie łamie. Wspaniała logika xD nikt nie będzie jeździł według twoich urojonych zasad. Możesz sobie mrugać światłami drogowymi do #!$%@?. Aż dostaniesz wezwanie na komendę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ks2m: ale gdzie ja szeryfuję, możesz mi powiedzieć? Bo dalej nic sensownego nic nie napisałeś, oprócz straszenia xD

nikt nie będzie jeździł według twoich urojonych zasad


tak jak wyżej, ja nikogo nie zmuszam.

Możesz sobie mrugać światłami drogowymi do #!$%@?


kompletnie nie zrozumiałeś tego fragmentu, prawda? XD
  • Odpowiedz
ale gdzie ja szeryfuję, możesz mi powiedzieć?


@kogut_20: kolega na górze już ci wyjaśnił, ale najwidoczniej jesteś trochę opóźniony. Dobrej nocy, zrzucimy ci się na okulistę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ale co to za fikoł?


@kogut_20: co się nie zgadza?

to wy mnie pierwsi oślepiacie, ja robię po prostu to samo.


@kogut_20: różnica jest taka, że przepisy oraz wymogi homologacyjne są zgodne, że długie światła użyte z bliska oślepiają. Orzecznictwo sądów również nie pozostawia tu również żadnych wątpliwości. W przypadku świateł stopu jest tylko trochę malkontentów mających niczym nie poparte przekonanie, że to też ich oślepia, dlatego za użycie długich
  • Odpowiedz
@ks2m: ale ja rozmawiam teraz z tobą, a nie z nim.
A i mam nadzieję, że nie zostawiasz przerw między samochodami za dużych, bo nie lubię marnowania miejsca. Podjeżdżam zawsze na 10 cm za tylny zderzak.
  • Odpowiedz
@kogut_20: więc powiem ci to samo: próbujesz wymusić na innych prawidłowo jadących kierujących jakieś swoje z dupy wzięte zasady oślepiając ich światłami drogowymi i popełniając wykroczenie drogowe. Tak czy siak dawno takiego frustrata tu nie spotkałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ks2m: jakiego frustrata? XD
ja to robię z iksde na mordzie, to wy pajace się wkurzacie i machacie rękoma w tych swoich służbowych białych skodach xD

próbujesz wymusić


niby jak? konkretny przykład? biję kogoś? zastraszam telefonami? wykrzykuję coś przez opuszczoną szybę? gestykuluję? XD
  • Odpowiedz
@ks2m: ale co ma trolowanie wykopków z iq krzesła do zachowania na drodze? xD
plus tu też z was się śmieję, jak się produkujecie, a na drodze tylko sebki z bmw są w stanie wyjść, a cała yntelygencja się boi pierdnać
  • Odpowiedz
może naprawdę powinieneś pogadać o tym oślepianiu z lekarzem.


@HetmanPolnyKoronny: pierwszy z brzegu post na losowym forum, OP tam zauważa, że

Po co są światła stopu? Po to aby ostrzec tych za nami, że zwalniamy, nie że stoimy, bo stać możemy bez włączonych świateł stopu. Przecież nie możemy użyć auto holdu w czasie jazdy. Kurde te ledy z tyłu w niektórych sytuacjach (np. w deszczu) naprawdę dają ostro po oczach.


Nic
  • Odpowiedz
@kogut_20: no właśnie - ja o przepisach, homologacjach, badaniach, a Ty:

post na losowym forum

Mogę Ci podobnie wstawić, że jazda na suwak zła, bo szeryfy piszą tak na forach albo nawet lepiej - że automat zły albo automat dobry, EV dobre albo EV złe, zależnie tylko od tego na które forum wejdziesz.
  • Odpowiedz
@HetmanPolnyKoronny: kiedyś był taki przepis, że była godzina policyjna. To tyle w kwestii przepisów, nie każdy przepis jest dobry. Ciekawe, że ludzie kiedyś tak tych stopów nie dusili. No ale paaanie nie było aUtOmAtÓw.

Mogę Ci podobnie wstawić, że jazda na suwak zła, bo szeryfy piszą tak na forach albo nawet lepiej - że automat zły albo automat dobry, zależnie tylko od tego na które forum wejdziesz.


to nie ma nic
  • Odpowiedz
kiedyś był taki przepis, że była godzina policyjna. To tyle w kwestii przepisów, nie każdy przepis jest dobry.


@kogut_20: Co do zasady racja, są bzdurne lub złe przepisy. Problem tylko w tym, że po pierwsze to nie tylko nasze przepisy, a gdy to nie tylko nasz wymysł i utrzymuje się przez tyle lat, jakoś bardziej jestem w stanie uwierzyć, że ktokolwiek ustalił te przepisy miał rację. Po drugie przemilczałeś badania czy
  • Odpowiedz
@Beniznesmen: Głównie cena + częściowo przyzwyczajenie ludzi w Europie do manuali (to się powoli zmienia, ale jeszcze dużo wody upłynie w Wiśle/Dunaju/Renie/Loarze zanim to automat będzie domyślnym wyborem).
No i jak kupujesz używkę to manual zawsze na plus, bo ewentualna naprawa zajeżdżonego automatu będzie 2-3x droższa niż wymiana sprzęgła+dwumasy. W autach 15+ letnich dodatkowy plus to możliwość odpalenia z pychu, jak oszczędzasz na akumulatorze, albo rozrusznik się spier*oli :P
  • Odpowiedz
@HetmanPolnyKoronny: zastanowiłem się nad tym i to jakie wy głupoty pleciecie to głowa małaXD
przecież zdecydowana większość samochodów nowych ma system start/stop, czyli silnik nie pracuje podczas czekania na czerwonym świetle. Jeśli silnik nie pracuje, to jak może "wyrywac się do przodu"? Robicie to specjalnie, świecicie tymi za sobą stopem, bo przed wami jest takim sam dzban, jakim wy jesteście. @ks2m:
  • Odpowiedz