Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@ks2m: Nie każdy automat jest dobry. Jeździłem takim z astry j. Tam automat jest fatalny. Tak naprawdę dobre automaty są montowane do drogich samochodów. Jeśli ktoś potrzebuje czegoś w segmencie B/C, to praktycznie brak jest tam dobrych, nieszarpiących i dobrze czytających intencje kierowcy automatów.
  • Odpowiedz
@Mechisto: Problem w tym, że 80% kierowców zmienia biegi gorzej niż taki #!$%@? automat xD Współczesne DSG/DCT będzie zmieniać biegi lepiej niż 99% kierowców mimo sporadycznych szarpnięć. Aczkolwiek wiem że na wypoku sami mistrzowie kierownicy co zmieniają bieg w 0,00001sek i znają maksymalny moment obrotowy swojego samochodu z dokładnością do 8 obrotów silnika na minutę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@ks2m: Może i tak. Jak dla mnie dwusprzęgłówki jeszcze za bardzo gubią się w miejskiej jeździe podczas częstych zmian prędkości. Po prostu wkurzają mnie w nich częste szarpnięcia. Sytuacja taka, że jadę drogą podporządkowaną w miarę dynamicznie, dojeżdżam do głównej, przyhamowuje żeby sprawdzić sytuację i daje nagle gaz. Podczas całego manewru są dwa szarpnięcia i po wjechaniu na główną jeszcze czekam na zapięcie biegu. Mowa o vagowskim DSG
  • Odpowiedz
@Beniznesmen: ja po przesiadce do automatu tez uwazam, ze nigdy więcej manuala. Piekna sprawa, ale tak jak wczesniej bylo pisane, chodzi o koszta. Zazwyczaj manuale sa pancerne, nikt nigdy przy nich nic nie robi, a jak w takim passacie sie zepsuje to kupujesz uzywke na olx za 300zl i jedziesz kolejne kilka lat. W automatach np w moim aucie(bmw e60) wypadaloby wymienic olej z filtrami w skrzyni i to jest koszt
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Beniznesmen: Jeździłem kiedyś Corollą ze starym automatem i myslalem, że sobie rozwalę łeb. Działało to mocno wątpliwie. Jeździłem też Scirocco z DSG DQ250 i to jak na skrzynia pracuje to #!$%@? mistrzostwo. Tak płynnej zmiany biegów i intuicji jeszcze nie spotkałem. Problem z automatami w naszej Polsce wynika z droższej eksploatacji to też ludzie się boją tych skrzyń.
  • Odpowiedz
@Beniznesmen: @BiletNaKrucjate:
mam arteona z dq250 - uważam że ten automat jest akceptowalny ale głupawy

z połowę czasu jeżdże na manualu i sam sobie zmieniam na manetkach: domyślny tryb sport trzyma obroty bezsensu i szarpie chyba tylko po to żeby pokazać że jest "sportowy" a tryb normal jest jak ospały ślimak
obroty 1500rpm to standard - ani dobre dla silnika ani dla responsywności

do tego automat nigdy nie będzie miał
  • Odpowiedz
@noofaq: musisz podjechać na modyfikację softu w skrzyni do tunera, szkoda się bawić w ręczną zmianę biegów skoro wystarczy lekko zmienić punkty zmiany biegów
  • Odpowiedz