Wpis z mikrobloga

#komputery #cokupic #studbaza Muszę kupić laptopa na studia, konkretnie informatyka. Nie znam się wcale na mobilnym sprzęcie, nie wiem nawet, jaką specyfikację powinien mieć, żeby nie był przeszkodą, a ułatwieniem życia. Mam tylko jeden warunek - nie chcę żadnego systemu na pokładzie. Poradzicie Mirki, na co zwracać uwagę przy wybieraniu konkretnego modelu?
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@arasel: Przekonałeś mnie - wybiorę coś od Lenovo. Przyjrzałem się bliżej i jednak jest spora różnica w wykonaniu.

Skąd tyle wiesz o sprzęcie? :)
  • Odpowiedz
@Ricz: G580 jest OK, ale to seria niższa niż Z500. Fakty: Z500 2,2kg, G580 2,6kg. Ekran matowy vs błyszczący. Z obu tych modeli będziesz zadowolony, Z500 będzie szybszy w grach, G580 będzie szybszy w zadaniach obliczeniowych. Pamiętaj tylko, że i5 z racji mocy będzie się bardziej grzał czym zmusi chłodzenie do intensywniejszej pracy, więc będzie cieplejszy i głośniejszy. Oba zresztą będą się grzać ze względu na dedykowane GPU. Krótko mówiąc
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@arasel: Czyli jednak Z500, dzięki. Będzie się dało na nim wygodnie pracować? On już trochę bardziej przypomina marketowca.
  • Odpowiedz
@Ricz: A skąd! To najmniej marketowy model z nich wszystkich - w przeciwieństwie do G580 czy Samsunga. Będzie się bardzo wygodnie pracować dzięki klawiaturze AccuType - jest bardzo wygodna. Oczywiście nie jest to klawiatura Thinkpada, ale na tych AccuType naprawdę już od pierwszych chwil pisze się bardzo wygodnie - a o to chyba w programowaniu chodzi, nie? :-) Inna rzecz, że ja na studia i do przenoszenia nie zdecydowałbym się
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@arasel: To muszę wybrać się do sklepu i może uda mi się go dotknąć przed zakupem. Co do HD+, to nie chcę kupować używek, mam nieprzyjemne doświadczenia w tej kwestii. ThinkPad mnie kusi swoim wyglądem i tą klawiaturą, ale coś za coś, postawię jednak na lepszą wydajność w grach, bo na grafice ThinkPada nie pogram już wcale. WIELKIE dzięki za pomoc. :)

P.S. Jaki rozmiar matrycy polecasz bardziej do przenoszenia
  • Odpowiedz
@Ricz: Dla mnie idealnym rozwiązaniem byłby HP 2560p lub Thinkpad X220/X230 (12,5") + zewnętrzny monitor do domu (300-400PLN). Na uczelnię odpinam i idę, mały, kompaktowy i niebywale solidny. Dobrym wyborem byłby rozmiar, którego sam używam czyli 14" i jest to mój jedyny komputer - do domu i pracy. Generalnie mobilny sprzęt 12,5"-14". Ale 15 cali jest najpopularniejsze i w związku z tym atrakcyjne cenowo. Myślę, że nie ma już co
  • Odpowiedz