Wpis z mikrobloga

#komputery #cokupic #studbaza Muszę kupić laptopa na studia, konkretnie informatyka. Nie znam się wcale na mobilnym sprzęcie, nie wiem nawet, jaką specyfikację powinien mieć, żeby nie był przeszkodą, a ułatwieniem życia. Mam tylko jeden warunek - nie chcę żadnego systemu na pokładzie. Poradzicie Mirki, na co zwracać uwagę przy wybieraniu konkretnego modelu?
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jack3d: dunno, może to, że powinien znać swoje potrzeby i wedle nich szukać dla siebie sprzętu a potem się ewentualnie tutaj spytać o radę odnośnie który ma co lepsze (ekran, bateria itp) ?
  • Odpowiedz
@roite: Przeciwnie, zamierzam używać jakiegoś linuxa, pewnie coś ubuntopodobnego. :)

@Tedohadoer: Nie znam się na laptopach, to nie znaczy, że nie znam się na niczym. Tyle tego teraz jest, że trzeba siedzieć w tym cały czas, żeby ogarniać temat, a ja nie widzę takiej potrzeby. ;)
  • Odpowiedz
@Ricz: jak bez systemu i tanio to ACER(obojętnie jaki), ekranu większego niż 15,6'' nie znajdziesz poniżej 2 tys zł. No i czy ma mieć klawiaturę numeryczną czy nie? Inne parametry chyba nie mają większego znaczenia? W sklepie rzecz jasna nie wiem jak na allegro ale to Ty decydujesz się na ryzyko.
  • Odpowiedz
@PanKara: W końcu jakiś konkret, dzięki. O grach i tak pewnie muszę zapomnieć w tej cenie.

@rbk17: Te widełki cenowe, to tak poglądowo dałem. Zawsze coś dorzucić można, jeżeli będzie warto.
  • Odpowiedz
@Ricz: Ale podaj jakieś wymagania, 13, 14, 15 cali? Ekran matowy czy może być błysk? Raczej lżejszy czy bez różnicy? Ile ma posłużyc? Określ się trochę, a postaram się pomóc.
  • Odpowiedz
@Ricz: Zastanawiam się nad tymi 3 generalnie... chodzi o to, że oprócz bebechów ważna jest też dla mnie klawiatura - muszą być wydzielone strzałki i numeryczna.

Dalej, jeśli chodzi o moją konfiguracje - jest to sprzęt średniej klasy, zakładam że na jakieś 3 lata~ głównie do PHP (niektóre skrypty i bazy potrafią być wymagające, szczególnie jak się coś zmaciejuje) i czasem do jakiś tam gier... Jak poszukasz pewnie znajdziesz podobny config w niższej cenie z mniejszą matrycą, ale na większym ekranie fajnie się pracuje ;)

Ramu może i chciałbym trochę więcej, ale te 2500~ teraz to maks co wyciągnę. Tutaj chyba z system - ale tak czy inaczej głównie chodzi mi o przykładową
  • Odpowiedz
@arasel: Posłużyć ma przez kilka lat, duży w miarę ekran - 15 cali, ale to nie priorytet. Czy błysk, czy matowy, jest mi to chyba bez różnicy. Chociaż do pracy chyba matowy jest wygodniejszy, nie wiem, nie znam się. Waga bez różnicy. Myślę, tak jak @PanKara wspominał, że priorytetem do pracy jest te 8gb ramu i szybki procesor. A co do gier, lubię pograć, ale zdaję sobie sprawę, że
  • Odpowiedz