Wpis z mikrobloga

Przeszedłem z Ubuntu na Windows + WSL2
Czy jak zainstaluję dockera na WSL2, ale normalnie z konsoli w ubuntu, nie desktop na hoście. Czy tak zainstalowany docker będzie miał taką samą wydajność jak desktop? Chcę tylko w projekcie zrobić docker-compose up, do niczego innego nie potrzebuję dockera, a desktop wydaje mi się ciężką kobyłą

#programowanie #wsl #linux #docker
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: Na logikę bo nie korzystałem z takich wynalazków.

Oficjalny docker na windowsa to maszyna wirtualna z linuksem.
WSL2 to też maszyna wirtualna na linuksa.

Jeśli nic nie #!$%@? w WSL2 to będzie działać podobnie jak w dockerze oficjalnym. Zresztą oficjalny docker miał też korzystać z WSL2 ale nie wiem czy coś się zadziało w tym kierunku.
  • Odpowiedz
Ja mam zainstalowany docker na Windows + WSL2. Jedyny problem widzę tylko wtedy, gdy mam jakiś projekt sklonowany przez git na WSL i otwieram go w PHPStorm (on ma jakiś plugin do czytania tego dysku \wsl$). Przy indeksowaniu wiatraki wyją jak halny, co na Linuks nie miało miejsca. Problemów z działaniem aplikacji dockerowych raczej nie wiedzę.
  • Odpowiedz
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: hmm sam Storm nie ma problemu ze zlapaniem dockera i gita tzn konfiguracja jak w przypadku lokalnej instalacji czy trzeba cos kombinowac? klucze SSH/profile AWS i inne #!$%@?, wszystko trzymasz w zamontowanej partycji? czyli w zasadzie 100% funkcjonalnosc linuxa i caly czas lecisz na bashu, bez jakichs mixow z windowsowymi power shellami itp, tzn logujesz sie jak do konternera?
  • Odpowiedz
@Szubrawski:
Prawie nie loguję się do kontenera, bo w Docker trzymam tylko bazy danych, a kod mam w Ubuntu na WSL "lokalnie" i lokalnie jest też apache, do którego Winows przekierowuje ruch z portów web z przeglądarki i to jest bezobsługowe.

Jeśli chodzi o terminal, to loguję się do Ubuntu (wsl) w apce Windows Terminal oraz w Stormie, który integruje się z wsl i odpala w terminalu Ubuntu a nie
  • Odpowiedz