Wpis z mikrobloga

Pewien niedouczony chłopiec imieniem @Katsukyun zrobił kłamliwy wpis jakoby Rok 1984 byłby jakimś nawiązaniem do kapitalizmu. Problem w tym, że... była to książka bardzo szczegółowo parodiująca radziecki socjalizm xDDDD

Kiedy zwróciłem na to uwagę ów chłopiec podkulił ogonek i skasował moje komentarze. Jak każdy dobry socjalista ewaporując mnie ze strachu, że ktoś mógłby poznać prawdę burzącą jego kłamliwe narracje.

Czy każdy socjalizm zbudowany jest na kłamstwie, żerowaniu na niewiedzy i zamykaniu ust każdemu przeciwnikowi? Jeśli nawet w takiej mikroskali jak durny post możemy poczuć przedsmak tego, co byśmy otrzymali w totalitarnym, socjalistycznym piekle?

@oczami_kuca @Majku_

#bekazlewactwa #antykapitalizm #libertarianizm #konfederacja #ksiazki
amantadeusz - Pewien niedouczony chłopiec imieniem @Katsukyun zrobił kłamliwy wpis ja...

źródło: comment_1621774038vwt3zaRYjMeiIknOl8lRkk.jpg

Pobierz
  • 55
(partia socjalistyczna obalona przez partie komunistyczną rosji w 1917 roku chyba wystarczająco pokazuje że pierdzielisz od rzeczy)


@dqdq1:

jestem nieukiem i próbuję dyskutować z mądrzejszymi od siebie


Nie chłopcze. Socjalizm to po prostu stadium historii przed komunizmem. Za czasów Marksa mówiło się o 'wczesnym socjalizmie' i 'późnym/ostatecznym'. Przy czym jak już wcześniej wspominałem, razem z komunizmem oba te zwroty były synonimami. Dopiero w czasach ZSRR ostatecznie rozstrzygnięto dla porządku, że socjalizm
No tak było. Szczególnie zważając na ten zalew gorzkich żali na początku mojej działalności, takich jak: 'dodajcie tego okropnego kapitalistę na czarno!', 'czemu te fakty od amantadeusza pojawiają mi się na tagu pomimo czarnej listy, one zaburzają mój kruchutki safespace :(((((('


@amantadeusz: No to już było później bo dużo ludzi dawało się nabierać na ten twój trolling xD
najpierw nakręcasz dyskusję a później stwierdzasz że jesteś ignorantem.


@dqdq1: napisałem że to nie jest ani krytyka socjalizmu ani kapitalizmu. Potem to uargentowalem dlaczego. To jest idealny przykład ignorancji prawda? XD po prostu wykop nie dorósł do dyskusji na argumenty, to jest portal antywartości, tutaj ignorantem nie jest ten kto wyzywa bez argumentacji.
@Gaku745: Nie ma tu żadnego trollingu. Po prostu wam pewne fakty i osiągnięcia nauki wydają się nie mieścić nawet w czułkach.

Co zresztą bardzo dobrze widać w tym wpisie. Jakieś niepełnosprytne dziecko fantazjuje sobie, że 1984 jest o kapitalizmie, kiedy w rzeczywistości było o ZSRR. Kiedy ktoś wytknie tę bzdurę to jest tylko płacz i obrażone tupanie nóżkami. Nic dziwnego, że blokujecie każdego, kto wam zaburzy wasz malutki safespace dla foliarzy.
@TurboDynamo: traktuję to jako ciekawostkę, Orwell nie zetknął się z radzieckim socjalizmem (głupim system gospodarczym) tylko radzieckim totalitaryzmem który odczytuję jako system polityczny (burdel wprowadzony wśród republikanów w hiszpanii, paranoiczne zwalczanie poszczególnych stronnictw nawzajem) oraz prawicowym totalitaryzmem franco.

O samej paranoi po obu stronach podczas wojny domowej warto poczytać więcej.
Jakieś niepełnosprytne dziecko fantazjuje sobie, że 1984 jest o kapitalizmie


@amantadeusz: Wiesz, że on tego tak naprawdę tak nie napisał? Ostro go strawmanujesz. On tak naprawdę we swoim wpisie porównał fikcyjny świat Oceanii z dzisiejszym kapitalizmem. Nie napisał że Orwell pisał o kapitalizmie, tylko napisał między innymi: "najbardziej przerażające wydały mi się jego liczne podobieństwa do systemu, w którym obecnie żyjemy – czyli nomen omen kapitalizmu". Wydaje mi się że
@TurboDynamo:

To nie była ani książka krytykująca kapitalizm ani książka krytykująca marksizm. To była książka krytykująca stalinizm. I ty się mylisz i typ od kapitalizmu. I nie, nie dowiedziesz że tamten się mylił pisząc takie same głupoty jak on a to właśnie robisz. EOT


@TurboDynamo: Napisałem, że ta książka na pewno NIE krytykuje kapitalizmu, ty w jednym zdaniu przyznajesz mi rację:

Napisałem, że ta książka na pewno NIE krytykuje kapitalizmu,
Nie napisał że Orwell pisał o kapitalizmie, tylko napisał między innymi: "najbardziej przerażające wydały mi się jego liczne podobieństwa do systemu, w którym obecnie żyjemy – czyli nomen omen kapitalizmu"


@Gaku745: jeśli ktoś czytając o totalitarnym systemie, w którym jest pełno zakłamywania historii, inwigilacji czy przymusu myśli sobie "hmmm, tak właśnie według mnie wygląda świat poszanowania własności prywatnej i dobrowolnych umów" to nie świadczy zbyt dobrze o takiej analizie.
Nie chłopcze. Socjalizm to po prostu stadium historii przed komunizmem. Za czasów Marksa mówiło się o 'wczesnym socjalizmie' i 'późnym/ostatecznym'. Przy czym jak już wcześniej wspominałem, razem z komunizmem oba te zwroty były synonimami. Dopiero w czasach ZSRR ostatecznie rozstrzygnięto dla porządku, że socjalizm to formacja, która miała nastąpić wcześniej, zaraz po rewolucji. A komunizm to tak, która nastąpi później, kiedy (z grubsza) socjalizm miałby formalnie zatriumfować. Żaden wykształcony mieszkaniec ZSRR nie
Po drugie jednak - to nie za czasów ZSRR roztrzygnięto do porządku, tylko za Lenina jeszcze - to Lenin uznał, że wczesny komunizm to synonim socjalizmu, a późny komunizm to po prostu komunizm.


@Gaku745: Jest już dość późno i nie mam siły szukać, ale o ile mnie pamięć nie myli to ta kwestia została formalnie rozstrzygnięta ostatecznie na którymś z partyjnych zjazdów w ZSRR, w 2 poł lat 20, bodajże w