Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
Ukończyłem dziś 3 akt Returnal, tym samym skończyłem całą grę (zostało tylko trochę pobiegać dla platynowego trofeum).

Przejście całości zajęło mi 1 dzień i 7h (31h), szczerze myślałem że mniej ale runy w tej grze bywają dość długie, szczególnie że jak szedłem na 3/6 biom to zawsze skalowalałem się na poprzednich dostępnych.

Do ukończenia gry zginąłem 29 razy, odkryłem 276 obszarów, zabiłem 3183 wrogów.

Jestem naprawdę zaskoczony tym jak ta gra mi się spodobała, to naprawdę kawał dobrze zrealizowanej produkcji ze świetnym gameplay'em. Już o tym wspominałem w poprzednim poście, ale feeling strzelania i poruszania jest naprawdę świetny i to największa zaleta tej gry.

Z takich rzeczy które mi trochę zgrzytają to to że artefakty w tej grze są mało ciekawe, mają duży wpływ na rozgrywkę, ale są dość schematyczne.

Do tego bronie, przyzwyczaiłem się tak naprawdę do dwóch i czułem że inne odstają, być może to subiektywne odczucie ale jedyne bronie którymi grałem to: Karabin Tachiomatyczny oraz Pustkostrzał, nie mam pojęcia jak się nazywają po angielsku, bo grałem tylko po polsku.

Bossowie w tej grze są bardzo ciekawi, super się z nimi walczy, jednocześnie mam wrażenie że są dość prości, grady pocisków które lecą na bossach są dość powolne dlatego łatwo manewrowałem między nimi.

Mimo wszystko naprawdę kawał dobrej i klimatycznej gry. Muszę niedługo w internecie zagłębić się w fabule i co ludzie o niej uważają, bo z czasem gra coraz mniej wyjaśniała, a wprowadzała coraz więcej pytań.

#ps5
#gry
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Patus_Michal_Pol: Mówisz o zgonach? Jestem generalnie dość zaprawiony w trudniejszych grach, chociażby Soulsy / Sekiro / Bloodborne, masa rougelikow pokroju TBOI, więc gra nie była dla mnie aż taka straszna.

Ale z tego co czytam to sporo osób ma problemy z tą grą.
  • Odpowiedz
@Kakaladze: podobnie zajęło mi ukończenie 3 aktów. Platyna 50h łącznie. Co do fabuły - moim zdaniem można to pominąć i dopowiedzieć sobie wszystko z tego co czytałem na Reddicie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lalkarz: Z platyna to się teraz frustruje, bo strasznie ciężko się tych znajdziek szuka. Mam 3 z 6 lokacji skończonych i prawie ostatni biom zrobiłem.

Ale coś czuję że się będę męczył :/
  • Odpowiedz
@Kakaladze: @lalkarz: No mi przejście 2 aktów zajęło 20 h i 9 śmierci a do 3 aktu kilka godzin trzeba było nabić. Platynka weszła w 50 h i 19 śmierci. Te znajdźki RNG w 2 biomie to tragedia. Końcowo biegałem na pałę z pistoletem przez dwa biomy na pałę i szukałem tych znajdziek a potem powtórka. Najgorszy biom to 6 wodny w którym jest inna fizyka i nic
  • Odpowiedz