Wpis z mikrobloga

#pytanie #pytaniedoeksperta #polityka #ekologia #teoriespiskowe #foliarstwo

Taką mam teorię spiskową, tylko jako ze zawodowo nie jestem foliarzem (to moja pierwsza teoria, wybaczcie, dopiero się uczę) - czy to nie jest przypadkiem tak, że ten boom na samochody elektryczne, te wszystkie naciski rzadów, spust różnych Greenpeaców jakie to ekologiczne jest coś, co de facto nie jest ekologiczne itp - czy to wszystko to nie jest tak naprawdę zorganizowana akcja godząca w interesy państw OPEC? Uniezależnić się od ropy naftowej, kazać szejkom się pałować i wrócić do wypasania kóz (i, jak powszechnie wiadomo, nie tylko wypasania ( ͡° ͜ʖ ͡°))?
  • 18
@Pink_Floyd: na samochody boomu nie ma ale na rowery inne pojazdy jest, ja mam akurat mocny rower ;) ale uzywam go do zabawy do zapierdzielania po lesie a nie ze wzgledu na jakies bajki o ekologi, samochody tez pewnie spoko zabawa ale jednak krotkie dystansy. Poza tym elektrownie i tak musza wyprodukowac prad, a fabryki stworzyc baterie litowojonowe. A jak by panstwo wzielo sie za budowe takich pojazdow to bym nie
ja mam akurat mocny rower ;) ale uzywam go do zabawy do zapierdzielania po lesie


@Oldschool_jungler: #50plusclub? W piątek byłem analogowym przełajem na Uklejnej. Wjechałem, zjeżdżam, #!$%@?, a przy ściętych drzewach stoi jakiś młodszy knypek przy elektryku i dziabie coś w telefonie. Fajna mi zabawa. XD

Przejechałem 70 km w poziomie i ponad 1 km w górę. Ty pewnie wozisz zapasową baterię lub ładowarkę i przejeżdżasz więcej? :D
jakie to ekologiczne jest coś, co de facto nie jest ekologiczne


@Pink_Floyd: zależy gdzie. W Norwegii, czy we Francji jest bardzo ekologiczne. W UK, w Niemczech jest z każdym rokiem bardziej ekologiczne.

Polska też zobowiązała się odejść od węgla do 2050, więc będzie bardzo ekologiczne, a już teraz dzięki wyższej sprawności elektrowni od sprawności silnika spalinowego prawdopodobnie samochody elektryczne są bardziej ekologiczne, niż spalinowe, ale różnica faktycznie jest na razie niewielka.
@Adwokat_Boga: ja mam 6000w i dosc spory pakiet ponad 100km przejezdzam, jezdze na nim bo lubie adrenaline, kiedys skakalem na mtb ale ze w mojej okolicy nie ma gor tylko plaskie tereny to elektrykiem jezdze po lesie jak zjazdowka w gorach. Mam juz 5 lat ten rower wsumie nic sie nie psuje na poczatku musialem wyczuc bo jednak wazy swoje i przebijalem dentki na korzeniach ale mam dobra oponke gruba dentke
@CourtMarshal: super, rosliny od co2 rosna wieksze, mozna w ogrodniczym kupic co2 i wpuszczac do namiotu z uprawa pomidorow czy ogorkow, plony sa pozniej wieksze a roslina wytwarza wiecej tlenu bo jest wieksza ;) bez co2 nie ma fotosyntezy. Problemem sa zanieczyszczenia zwiazki siarki itp. , pyly i tlenek wegla ktory latwo zamiast tlenu przedostaje sie do krwi.
@Oldschool_jungler: stary, dowiedz się czegoś o świecie, bo się smutno robi, jak się Ciebie czyta:
https://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/mit-im-wiecej-co2-tym-lepiej-dla-roslin-47

Jeszcze ten tekst o tlenie, mamy jakiś problem z jego niedoborem?

Tępe, niedouczone prawaczki, może kiedyś docenicie, ile wielkiej pracy u podstaw nad waszą ignorancją robią ludzie, którym się chce nie wiadomo w sumie czemu w internecie. Gdybyście tylko chcieli słuchać, albo przynajmniej sprawdzać, czy wasze idiotyczne pieprzenie ma jakiekolwiek umocowanie w badaniach naukowych. Eh..
@CourtMarshal: jak bym o tym nie wiedzial a wulkan gdy wybucha produkuje tyle co2 co cala nasza cywilizacja przez 10 lat i nic sie nie dzieje. Wczesniej setki naukowcow i badan twierdzilo ze bedzie oziebienie xd Sa juz badania ze lasy na calej ziemi i roslinnosc bardzo sie powiekszyla wszystko sie wyrowna. Czlowiek ma minimalny wplyw na srednia temp ziemi, wiekszosc to klamstwa dla nieukow. Grozniejszy jest plastik, pyly, zwiazki chemiczne
@smyl: takie gowno stronki to ja moge zakladac po 5 dziennie, sprawdz sobie jaki byl sklad powietrza kilka milonow lat temu (azot,tlen,dwutlenek wegla) i porownaj z roslinnoscia z tamtego okresu. Byly okresy kiedy co2 bylo tyle ze naukowcy teraz by zawalu dostali a zwierzeta i rosliny byly olbrzymie nic nie wymieralo z tego powodu.
jak bym o tym nie wiedzial a wulkan gdy wybucha produkuje tyle co2 co cala nasza cywilizacja przez 10 lat i nic sie nie dzieje


@Oldschool_jungler: kłamstwo

https://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/mit-wulkany-emituja-wiecej-dwutlenku-wegla-niz-czlowiek-58

Wczesniej setki naukowcow i badan twierdzilo ze bedzie oziebienie xd


kłamstwo

https://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/mit-w-latach-70-xx-wieku-naukowcy-przewidywali-epoke-lodowcowa-12

Czlowiek ma minimalny wplyw na srednia temp ziemi


Kłamstwo

Grozniejszy jest plastik, pyly, zwiazki chemiczne inne niz co2


Zależy w jakim terminie. Pięść w ryj jest groźniejsza, niż rtęć rozlana pod
@Oldschool_jungler: rozważ sobie w głowie hipotetyczny scenariusz. Nie mówię, że tak jest, zrób eksperyment myślowy.

W sporze Janusz Korwin-Mikke vs wszyscy naukowcy świata to nie Janusz Korwin-Mikke ma rację.

I teraz pomyśl sobie jakim skończonym kretynem byłbyś w takim hipotetycznym świecie, jeśli byś wierzył Korwinowi, nie naukowcom.
a widzialem inne opracowania niz z tej stronki swiadczace o czym innym uwierz mi sa inni naukowcy niz ci z mainstreamu


@Oldschool_jungler: wszystkie kłamstwa, które powtórzyłeś pochodzą od Janusza Korwin-Mikkego, więc podejrzewam, że to jedyny naukowiec, na którego badaniach się opierasz. W kwestii globalnego ocieplenia panuje konsensus, nie ma naukowców podważających jego istnienie. Nie ma też naukowców mówiących tych bzdur o wulkanach.
@smyl: czlowieku masz wiedze jedynie z pierwszych stron przegladarki google i tylko na tym sie opierasz xd mam #!$%@? w to co powie jkm i w to co wyczytam z pierwszych stron google. Od co2 rozwijaja sie rosliny jest zbadane ze lasy duza czesc pochlaniaja i wiaza, ale nie wszystko, tylko ze lasy nie sa cala roslinnoscia sa jeszcze porosty mchy ,glony oceaniczne rosliny tysiace setki innych ktore tworza tlen dzieki