Wpis z mikrobloga

Kwarantanna po przylocie z #uk

O 9 rano zrobiłam antygen, godzina 16 wynik negatywny.
Godzina 16:30 podjeżdża policja pod dom. Dwóch miłych panów przyjechalo sprawdzić, czy jestem na kwarantannie. Pokazuje im wynik testu I mówię, że jestem zwolniona.
Oni rozumieją, ale cytuje "musi pani zadzwonić do sanepidu i zgłosić, inaczej będziemy codziennie do pani przyjeżdżać".
Mówię, że lab ma zglosic do sanepidu.
"lepiej niech pani sama zadzwoni, tam jest burdel wszędzie"

Dzwonie do sanepidu w wawie, kobieta mówi, że widnieje w systemie na kwarantannie.
Każe dzwonić do labu i zapytać czy wysłali wynik. Lab zamknięty, bo sobota.
Dopiero w poniedziałek będę mogła zadzwonić.
Będę jeszcze jutro dzwonić do sanepidu, może jest jakiś kilkugodzinny lag między wysłaniem wyników a aktualizacja systemu w sanepidzie.

Tldr: po przylocie z UK zróbcie test, i od razu po otrzymaniu negatywnego wyniku dzwońcie do sanepidu, żeby im dać znać

Urlop day one :D
  • 22
@Euthymol: @Euthymol: @adriano30 @greg_26 @today @romek898 @pol-scot @mielonkazdzika @Budo @Ag90 @Paula_pi @paweucio @Borsuk673 @adekad @shelby0153 @winter1986 @Nanchi @szzzzzz @szopenhauerka @Naqrviam @galonim

Wołam plusujacych. Tak się załatwia :)
Napisałam na wszystkie mejle sanepidu, jakie znalazłam na necie.

Podaje te, z których mi odpisano

wssewarszawa24h@wsse.waw.pl
Pobierz Euthymol - @Euthymol: @Euthymol: @adriano30 @greg26 @today @romek898 @pol-scot @mielo...
źródło: comment_1621715854QWDlMKYJuL4FprJ7aY2VeD.jpg
@Euthymol to ja chyba podziękuję tego przylotu. Sprawdziłam Port Lotniczy w Gdańsku i tam robią testy do godz.19. Ja na miejscu będę po 19, więc już nie zalapię się na zrobienie testu. Do domu z Gdańska mam ponad 200km i nie uśmiecha mi się krążyć po mieście w poszukiwaniu miejsca na wykonanie testu. Sporo problemów, widzę, jest z tym. Może poczekam do momentu, w którym będę zaszczepiona, więc pewnie przyszły rok. Ceregiele...
@Euthymol edit mojego komentarza powyżej: czyli z tego co piszesz można zrobić test w miejscowosci, w której mieszkam w najbliższym punkcie... Mimo wszystko jest z tym pierniczenia. Dziękuję za Twój wpis odnośnie testów w PL :) teraz widzę jak to wszystko wygląda w rzeczywistości.
@alinka123 możesz kupić sporo naprzód, bo te tanie idą jak świeże bułeczki. Zobacz na stronce "testing for all" jakie terminy można wybrać. Tak długo jak nie wykorzystasz numery referencyjnego na passenger locator form tak długo testy będą ważne :)
@alinka123: ze strony lotniska Gdansk:
"Laboratorium Diagnostyka zazwyczaj pracuje na lotnisku 7 dni w tygodniu w godzinach 12.00-19.00, a do 21.00 w tych dniach, w których do 21.00 przylatują do Gdańska samoloty z Wielkiej Brytanii i Ukrainy"

nie jestem pewien czy wszystkim sie udaje i ile sie stoi w kolejce ale z tego co czytalem jest czas do 21 ;)

@Euthymol: orientujesz sie moze na ile dni przez lotem mozna