Wpis z mikrobloga

Widzę powoli rusza sezon na wakacyjne wynajmy samochodów.
Ja w tej branży już 8 lat, od samego dołu do dyrektora zarządzającego jedną z większych wypożyczalni.
Może zrobić jakies ama /poradnik na co uważać przy wynajmie aut by nie zostać oszukanym?
#motoryzacja
  • 237
  • Odpowiedz
@TacoHemingway1 cześć! Zdarzyło Ci się kiedyś żeby wynajmujący spowodował wypadek/skasował Wasze auto? Jakie ponieśliście koszty? On jedynie wkład własny i nara? Czy ma to jakieś konsekwencje w ubezpieczalni dla Was? Dla wynajmującego?
  • Odpowiedz
@TacoHemingway1: @jadalny_kasztan: Wynajmowałem w US i tam bajka jest. Zapłaciłem taniej niż w PL za Jeepa fajnego zdaje się na polskie 140 PLN za dzień. Był #!$%@? nowy 5 tysięcy przejechane. Zrobiłem nim 12 tysięcy kilometrów. Katowałem po stepach jakichś. Żona się #!$%@?ła na chodnik przy 70km/h bo nie umiała jeszcze jeździć a ja drzemkę chciałem wziąć. Przerysowała też.
Żadnych pretensji przy oddaniu wszystko git.
  • Odpowiedz
@Koner1391: często są auta kradzione i rozbierane w dziupli. Dla klientów zza wschodniej granicy jest zakaz wynajmu aut. Bo swojego czasu było tego zbyt wiele i akurat największy procent klientów był akurat z tych krajów
  • Odpowiedz
@lifeontheline: my mamy AC. On jeżeli był pijany to musi zapłacić całkowity koszt naprawy auta chyba że całkowita to fv za całe auto. Często klienci wykupują ubezpieczenie to w ogóle nic nie ponosza kary. A auta są bardzo często mocno rozbijane.
  • Odpowiedz
@TacoHemingway1: Czyli wychodzi na to, ze wypożyczając trzeba się jeszcze obawiac i robic mase zdjec żeby nie przycieli na dodatkowych opłatach ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@TacoHemingway1: Nie wiem :D Dostaję od firmy voucher i mam brać zawsze pełne ubezpieczenie i oddawać z pełnym bakiem. I czasem trafi się taka perełka.
Jak chcesz to rzucę okiem gdzieś w faktury, ale chyba ok 150euro/doba z ubezpieczeniem
  • Odpowiedz