Wpis z mikrobloga

Pany mam jutro szczepienie AstraZeneca i mam wewnętrzny dylemat czy iść nie wiem jak moje ciało się zachowa nie jestem korona paranoikiem, ale się trochę denerwuje tym szczepieniem tak szczerze powiem wam że mam dylemat może wy coś doradzicie pozdrawiam
#covid19 #szczepienia #astrazeneca
  • 32
@maxer1892: Musisz sam zdecydować. U mnie w rodzinie z osób które pamiętam czym
- 2 osoby po dwóch dawkach Pfizer - było ok
- 1 osoba po pierwszej Moderny - było ok
- 5 osób po Astrze, 4 osoby pierwsza łagodnie, 1 ciężko (ja), po drugiej są 3 (w tym ja) i wszyscy łagodnie.
Znam osobę która po Pfizerze po drugiej dawce miała 40 stopni 2 dni. Astra po pierwszej potrafi
@Zsim ok, dzięki właśnie najbardziej boję się bym gdzieś nie upadł na ulicy bo w teorie spiskowe nie wierzę zbytnio, mądrzejsi ludzie ode mnie to wymyślili ale no czytam i u każdego inaczej po za tym choruje na nadciśnienie
@maxer1892: Ja miałam póki co jedną dawkę astry, ogólnie zdychałam dwa dni, zaczęło się około 10 godzin po szczepieniu... wszystkie osoby, które znam i które szczepiły się astrą odczuły skutki uboczne ;-p
Ci co szczepili się pfizerem to było ok, moderna tez ok.
J&J nikt u mnie nie próbował.
Jak ktoś wyżej wspomniał, przygotuj sobie paracetamol ;-)
@mazeltow-rebbe nie po prostu często wyjeżdżam za granicę a jak mają te paszporty szczepienne wprowadzać to potem będzie się z rok na szczepienie czekać. To jest moja samowolna decyzja, nie działam pod wpływem tłumu
@maxer1892:
jedni mieli, inni nie mieli
jedni gorączkowali mocno, inni słabo
no i tak to wygląda ¯\_(ツ)_/¯

może będziesz tym mikro malutkim promilem który po szczepionce zejdzie z tego łez padołu i co wtedy?

a jak ja napisze, że nic nie miałem skutków ubocznych a moja baba miała to co?

serio nie wiem co chcesz osiągnąć, 10 osób napisze że luzik a będziesz miał lipę to rozkręcisz aferkę, że cię wprowadzili
@maxer1892:
dobra, mordo, nie zemdlej na ulicy bo jesteś ciśnieniowcem

dobrze by było też, gdybyś na badaniu przed szczepieniem powiedział to lekarzowi oraz była z Tobą bliska osoba, oraz żebyś nie kierował autem bo może być niefajnie gdybyś zemdlał

pasuje? :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maxer1892: no jakbym nie czytał Mirko to ani bym nie wiedział o tym, że AZ jest jakaś nielubiana i jest się czego obawiać. Znajomi szczepieni i wszystko w porządku. U nas dają wolne jak się szczepisz, no i głównie szczepią w piątek, ze względu na częsty ból ręki, napięcie mięśni/ścięgien i możliwą gorączkę lub podwyższoną temperaturę (tego to chyba nikt nie miał). No, przygotuj się na ból ręki przez 1-2 dni
Spoko, czytałem opinie o niej bo się zbytnio nie znam a na wykopie duża społeczność jest i chciałem by ktoś coś napisał o tym a po za tym wylałem trochę własnych żali i git ja się zaszczepie i tak
Ból ramienia tylko ale nie jakiś mocny po prostu wczoraj miałem takie przemyślenia ta bez problemu tylko nie pić dziś alkoholu i sokow pomarańczowych i grejpfrutowych to tyle