Wpis z mikrobloga

We wtorek wylądowałem na Rydygiera z podejrzeniem zatorowości płucnej (przekroczone D-Dimery i krwioplucie). Po TK z kontrastem wyszło że nie ma zatorowości, ale jest naciek średnicy 5cm w prawym płucu... jeszcze tego samego wieczoru przetransferowano mnie na płucny do wojskowego. Wczoraj wykonana została bronchoskopia i tak sobię czekam czy to nowotwór czy nie.

Przez ostatnie lata co jakiś czas miałem wykonywane RTG klatki piersiowej, markery na nowotwory i nikt nic nie widział. 3 tygodnie temu miałem zabieg operacyjny gdzie byłem intubowany, po dwoch tygodniach dostałem krwioplucia. Eh

#szpital #krakow
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@soxn: ile masz lat? RTG jest czasem średnio pomocne, kiedyś widziałem chłopa co miał guza wątroby tak że wątroba była 2-3x taka jak normalnie, okazało się że to przerzut z płuca, a RTG czyste i dopiero TK pokazało przywnękowe zmiany. Jakie te markery robiłeś?
  • Odpowiedz
@alteron: 29 lat. Sprawdzali jądra bo przeważnie w takim wieku jest przerzut z jąder do płuc, ale nic tam nie wyszło. Nie wiem jakie markery, ale pewnie też coś z jądrami bo było to przed zabiegiem wodniaka jądra.
  • Odpowiedz
@soxn: dziwne w takim wieku w płucu, musiałbyś być mocno pechowy bo rak płuca jednak dotyczy głównie starszych osób, trzymam kciuki żeby w histopatologii nie wyszło nic groźnego
  • Odpowiedz
@Mirkorinho: PET wyszedł niejednoznaczny (tyle że widać na zdjeciach, że zmiana jakby się cofała ponieważ na PET jest 2cm mniejsza niż przy pierwszej TK). za 2 tygodnie mam kolejną TK.
  • Odpowiedz