Wpis z mikrobloga

Zmieniam pracę, w której mam regulaminową roczną premię przynawana w marcu za rok poprzedzający. Za ten rok przepracowałem 5 miesięcy. W regulaminie premii jest zaznaczone, że muszę być pracownikiem do 31 grudnia żeby otrzymać premię. Czy taki zapis jest zgodny z prawem? Jak ktoś zatrudni się w połowie roku i przepracuje minimum 3 miesiące to premię też dostaje (proporcjonalnie). Znalazłem tylko taki artykuł:
https://www.portalfk.pl/rozliczanie-wynagrodzen/czy-premia-przysluguje-takze-bylemu-pracownikowi-16715.html
"Postanowienia regulaminu premiowania (lub wynagradzania) wykluczające takiego pracownika z prawa do premii należy uznać za niezgodne zasadami kodeksowymi."

#prawo #pracbaza #korposwiat
  • 6
  • Odpowiedz
@bywaj: ale tam była premia zadaniowa u ciebie jest premia roczna z jasno napisanym regulaminem, wątpię byś w jakikolwiek sposób to przeskoczył po za tym sprawa premii i dodatków jest kiepsko umocowana w kodeksie pracy więc sprawy reguluje regulamin pracodawcy.
  • Odpowiedz
@sberatel: tak podejrzewalem, po prostu jak za granica pracowalem to dostalem premie normalnie za pol roku mimo ze nie bylem pracownikiem. tutaj raczej nie będe kopał sie z koniem
  • Odpowiedz