Wpis z mikrobloga

@anonimowy_programista: Powodzenia zycze w zdobywaniu homologacji drogowej na takie rozwiazanie w kraju, gdzie sekwencyjne kierunkowskazy sa niedozwolone.

to się jakoś tłumaczy?

Silnik odrzutowy na sprezony gaz. Zasada dzialania podobna do przedziurawionego balonika, albo puszczonej samopas gasnicy sniegowej.
@mamut2000: ten pakiet to zabawka dla milionerów, myślę że przeżyją jak nie będzie miało homologacji. Najwyżej będą se tym jeździć po torach albo po swoim ranczo.

Zresztą przepisy ustala każdy Stan w swoim własnym zakresie, w Kalifornii pewnie komuś będzie przeszkadzać ale w Teksasie pewnie im to zarejestrują bez większych cyrków (jeżeli oczywiście nie będzie zagrożeniem dla ogółu populacji, jeżeli wylatujący pod ciśnieniem gaz może zabić postronnego przechodnia to myślę że
@gatineau: ale bardzo często w dostawczakach ludzie sobie montują na kierownicy taką gałkę by wygodnie było kręcić jedną ręką. No i generalnie jest to nielegalne chyba że właśnie ma homologację i jest przebadane etc, albo np. masz taką potrzebę w związku z niepełnosprawnością.

Tutaj może być podobnie: możesz sobie zamontować silniki rakietowe jeśli będą miały homologację. Także szukaj takich które mają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz
źródło: comment_1621515359JQAa2YOYJnGWT3miDRPmua.jpg
No i generalnie jest to nielegalne chyba że właśnie ma homologację i jest przebadane etc


@diogene: a z ciekawości to jakie prawo to reguluje?

Czy choinka zapachowa powieszona na lusterku też jest nielegalna bo nieprzebadana?

A ozdobna czaszka na drążku zmiany biegów?

Edit: znalazłem samemu https://www.prawodrogowe.pl/informacje/ekspert-wyjasnia/tzw-kulka-do-kierownicy

Obowiązek posiadania homologacji bądź atestu na wyposażenie pojazdu wynika z przepisów § 10 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków
Ciekawe czy będzie można go włączyć na zakrętach... i ciekawe jakie przeciażenie byłby w stanie wówczas wytworzyć.


@anonimowy_programista: Ciężko stwierdzić w jakim stopniu pierwotna koncepcja Muska wejdzie do seryjnej produkcji, ale założenie było takie, że sprężone powietrzne ma pomagać głównie w zakrętach, ponieważ dysz miało być wiele i miał nimi sterować komputer w taki sposób, żeby właśnie zniwelować ograniczenia przyczepności przy wchodzeniu w zakręt. Elon chciał zastosować m.in. dysze w podwoziu
Audi, Fordy i inne od 2014 dalej maja w 2021 maja nielegalnie sekwencyje kierunkowskazy?


@jasonfly: w stanach mają inne, często dodatkowe lampy w dodatku do tych sekwencyjnych. prawo federalne tam reguluje jaka powierzchnia musi się zapalać jako kierunek i według tego prawa musi być to pierwszy sygnał, a pierwsza sekwencja w pływającym kierunku jest za mała żeby ten wymóg spełnić
chociaż ostatnio widziałem ze audi kombinuje i kierunki w usa zamiast