Wpis z mikrobloga

Czy możecie polecić jakieś opracowanie klasyków filozofii? Chciałem sobie przybliżyć kilka bardziej znanych dzieł jak Krytyka czystego rozumu, Rozmyślania, Etyka Spinozy, ale tego nie da się czytać. Momentami to jest taki bełkot za przeproszeniem, że jedno zdanie muszę czytać kilkukrotnie. Nie wiem o co chodzi, może to wina dosyć starych wydań...
#filozofia
  • 8
@Niuans: może Myśli Spinozy? Traktakt logiczno-filozoficzny Wittgensteina też w sumie jest zjadliwy, jeśli miałeś do czynienia z logiką (lub jeśli po prostu zignorujesz te bardziej nieprzystępne fragmenty). Mi się też dobrze O naturze Wszechrzeczy Lukrecjusza czytało. Emil Cioran to też w sumie taka trochę czytanka do zjedzenia. Bertrand Russell też ma kilka fajnych pozycji (napisał chyba kilka książek zaczynających się od "ABC of"),

@TypowyPolskiFaszysta: to jest bez sensu w kategorii
@biliard: faktycznie, nie doczytałem ( ͡° ʖ̯ ͡°) skupiłem się na tym, że narzekał na zbyt ciężki język książek, więc poleciłem mu trochę bardziej 'czytalne' pozycje, może jednak skorzysta
@ehhhh: język też jest ciężki ;p przekład Kanta mam chyba z 19 wieku albo początku 20 bo był za free, ale trudno się go czyta z wszystkimi archaizmami