Wpis z mikrobloga

Zawsze chciałem mieć psa - to uczucie, które towarzyszy mi już od długich lat, niespełnione pragnienie i jednocześnie marzenie. Zawsze coś, zawsze ktoś powodował, że nie mogłem go mieć - i po części trochę się z tego cieszę, bo patrząc przez pryzmat czasu - faktycznie, mógłbym sobie z tym nie poradzić.

Otóż. Po tym długim czasie, wielu namysłach jestem już pewien, że mogę związać się z czworonogiem na stałe, dając mu to czego kiedyś dać bym nie mógł. Natomiast kilka rzeczy mnie nurtuje z którymi nie mogę sobie poradzić, liczę, że tutaj nieco mi podpowiecie.

Zauważyłem, że wielu ludzi linczuje osoby, które kierują się w jakimś stopniu wyglądem psa - pewnie Was nie zaskoczę jeżeli napiszę, że ja również. Zależy mi na dużym psie, mocnej budowy - psie z charakterem, który będzie wymagać ode mnie czegoś więcej, ale i ja będę czuł wobec niego respekt.

1) Jednak - przeglądając ogłoszenia pobliskch schronisk nie znalazłem nic dla siebie. Chciałbym więź z psem tworzyć od szczeniaka a tych brak w schroniskach. Nie wspomnę, że dużych psów powiązanych rasowo bądź "w typie" jest mało, o ile w ogóle są
2) Psy od hodowców - jakie macie zdanie? Nie ukrywam, że do nich mi najbliżej, bo mógłbym znaleźć coś stricte dla siebie, coś co mi będzie odpowiadać
4) Psy od fundacji - zauważyłem, że jest takowych sporo. Ktoś ma jakieś doświadczenia z tego rodzaju miejscem wyboru swojego psiaka?
3) Podpowiecie czym kierować się szukając psa dla siebie? Piesek będzie początkowo w domu (wiedząc, że od małego będzie u mnie), później przyzwyczaić się będzie musiał do dużego kojca, gdzie będzie spędzał kilka godzin kiedy będę w pracy. Chciałbym go zabierać w góry i na długie wędrówki. Będzie musiał dogadać się z owczarkiem niemieckim i czasami odwiedzających mnie dziećmi - na pewno wielu z Was ma pojęcie o psach, a większa część pewnie już myśli o jakiejś rasie (bądź typie rasy) - choć tutaj czytałem, że to zawsze ryzyko, bo nie wiadomo jakich pies miał rodziców i czy wad (schorzeń) z tego tytulu nie będzie mieć w przyszłości

Z góry dziękuję za wszelkie komentarze i sugestie. Nie obrzućcie mnie błotem, Kocham wszystkie psy, bo często przeglądam tag #pokazpsa ale nie ukrywam, że do tych dużych mi najbliżej.
ps:sam myślałem nad Berneńskim, ale wolę przed decyzją poznać opinie innych ludzi. Dzięki =)
#pies #psy #zwierzaczki
  • 14
@Dezajer: Sprawdzona hodowla to najpewniejszy sposób, jak zdecydujesz się jakie rasy cię interesują to możesz dołączyć do grup danych ras na fb i tam możesz zapytać o warte polecenia hodowle z twojej okolicy, żeby nie naciąć się na pseudohodowle.

Z fundacją jest ten problem, że strasznie dużo #!$%@? się z tym. Rozumiem, że muszą oddać psa w dobre ręce, ale tak naprawdę musisz się tam postarać, żeby w ogóle "aplikować" o
@Dezajer: jak chcesz szczeniaka o konkretnym wyglądzie i charakterze to bierz z dobrej hodowli (choć osobiście uważam szczeniaki za przereklamowane xD ). Czyli takiej która otwarcie mówi o zaletach i wadach swojej rasy, a także swoich konkretnych psów które chce rozmnażać. Również bada rozmnażane psy i dba o ich dobrą socjalizację i zdrowie.

Co do fundacji i schronisk to jest loteria w sumie.

Co do rasy to na pewno musi zrobić
@Dezajer: 1) szczeniaki są przereklamowane ( ͡° ͜ʖ ͡°) no i masz wtwdy problem, jak się okaże, że po dorośnięciu jednak się nie lubi z drugim psem lub dziećmi.
IMO bezpieczniej wziąć psa z Domu Tymczasowego z fundacji, która ogarnia i którego sprawdzisz od razu z drugim psem
2) od hodowcy to jak wyżej co do szczeniaka; ja jestem team adopcja zdecydowanie
4) sama współpracuję z kilkoma
@powsinogaszszlaja: tu siedzący akurat, żeby było widać jaki bywa majestatyczny jak chce xD
Ale jakby op chciał owczarka z adopcji, to całkiem serio jest ich mnóstwo wszędzie. A jak poczeka, aż ludzie zaczną wracać do biur, to w ogóle będzie wysyp psów do adoocji, rasowych też