Wpis z mikrobloga

Mirki czy ktoś kto się bawił w sprzedaż #starocie i #antyki jest w stanie potwierdzić, że ten szajs się sprzedaje?
Właśnie robimy porządki na chacie i dla nas z różową to wszystko są nieprzydatne graty, ale powiedzmy, że część z tego jest w stanie na tyle dobrym, że może komuś by się jeszcze przydało. Patrzę po grupach na fejsie i OLXach to sprzedają tego na tony. Pytanie tylko czy ktoś to faktycznie kupuje?
#smieci #sprzedam #sprzatanie #graty
  • 21
@ruda_stuleja ostatnio kury i ryby ze szkła 4 sztuki sprzedałem za 750 zł xD z kolei nikt od pół roku nikt nie chce kupić polskich zastaw z porcelany (zestawy kawowe i herbaciane).

Widzę po okolicy, że jest też szał na stare kredensy z PRL - takie jakby komoda trzy drzwi i nad nimi szuflady + nadstawka przeszkolna
@ruda_stuleja: To zależy co. Wiele ludzi ma jakieś stylizowane gówna i myśli, że to majątek. Często rzeczy dużo bardziej niepozorne są więcej warte. A stan to pojęcie względne, czasem jak ktoś się zna to niewiele trzeba. Najważniejsze, żeby jakiś paprak bez pojęcia nie próbował odświeżyć tego.
Kolekcjonuje antyki.
@rouli: Aktualnie robimy porządki w naczyniach. Dziś garnków starych na złomie za 21 złotych oddaliśmy XD. Kupa talerzy, filiżanek, półmisków, koszyk sztućców (może srebrnych #!$%@? wie). Część jak jest w zestawie i ładniejszych to myślimy coby zostawić, jak się umyje to niech będzie jak goście przyjdą.

@jacobcn: Podrzuce kilka fot, bo akurat w pokoju to wystawione mamy teraz żeby posortować.
@ruda_stuleja: No podrzucaj foty, może też coś wybiorę. Tylko mnie prl nie interesuje, meble też raczej nie. Czasy przedwojenne, zegary, zabytki techniki, narzędzia, przedmioty codziennego użytku jak żelazka, lampy, kałamarze. Trochę militarka, numizmatyki, filatelistyka, itp.
@vlodek2532: @SiFFredi: Przeglądając grupy widzę, że pełno tego. Ale stary dzbanek to ja też mogę za 200 wystawić i wciskać, że jest nietuzinkowy i w fasonie wschodniobogucickim, ale pytanie czy ktoś to kupi.

@Vadzior: No właśnie dla mnie większość tych naczyń to graty. Patrząc na sygnatury to najczęściej jakieś lokalne katowickie wytwórnie. Z ciekawszych są filiżanki z bardzo cienkiej porcelany do tej ich japońskich tradycyjnych herbatek, może jakiś pasjonat
@ruda_stuleja: Niestety, antyki i kolekcje to specyficzny rynek. Jest tego od #!$%@? na allegro ale większości nikt nie kupuje. Niektóre oferty stoją latami. Na grupach pewnie też tak jest. Często ktoś wychodzi z założenia, że lepiej wystawić, niech stoi, może ktoś się trafi, a jak nie to dalej będzie stało w domu jako ozdoba. A jak się ktoś trafi to wtedy swoją kolekcję rozwija o kolejne przedmioty które idą znów na
@ruda_stuleja: Ja bym na tym oka nie zawiesił, ale porcelana, ceramika, szkła, itp to nie moja bajka. Ze szkła tylko stare butelki, a z porcelany tylko porcelanowe korki. Oczywiście tylko przedwojenne ( ͡° ͜ʖ ͡°) A no i jeszcze izolatory.
@vlodek2532: A jak to puszczałeś to z miejsca wystawiłeś za 750, ktoś proponował czy jak? Bo nawet jakbym miał próbować coś z tego opchnąć to ni #!$%@? nie mam pojęcia za ile. Dla mnie początkowo to było od tak do wywalenia z miejsca, ale różowa i Ojciec chcieli przeglądać, a ja z nudów patrząc na grupy widzę, że od groma tego na necie wisi.
@ruda_stuleja ja dałem na olx po 200 zł/szt i przyjechał jeden starszy Pan, podglądał, chciał za 700, ale że Janusz we mnie mocny mówię 750 xD. Zgodził się a prawda taka, że oddałbym to nawet za 200 4 sztuki. Tłumaczył mi, że kury miałem jakieś zwykle ale ryby były rzadkie bo były przezroczyste a nie kolorowe
@vlodek2532: Sporo talerzy tu jest niby nie brzydkich, ale pojedynczych, jakieś dzbanki pierdoły.
#!$%@? mając czas to ja bym i może każdy z tych przedmiotów po nawet 5 dych mógł próbować puszczać, ale to cały dzień by zajęło.
Echhh mi się to w głowie nie mieści, bo dla mnie to śmieci do wywalenia, a faktycznie się okazuje że to schodzi, w bardzo różnym tempie ale coś tam schodzi...
No nic na