Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LazyInitializationException: za informatyką przemawiają u mnie zarobki, bardziej wolałbym iść w stronę automatyki ale podobno każdy odradza studia + nie da się niektórych uprawnień elektrycznych zrobić. A widziałem że w Poznaniu na elektrotechnice jest specjalizacja związana z SCADA i systemami informatycznymi w przemyśle
  • Odpowiedz
@Matias_Moa_Viecki: Nie ma sensu. To trzeba lubić inaczej się zamęczysz. Na elektrotechnice masz specjalizacje automatyka i pomiary czy cos podobnego, więc jest to prawie to samo co AiR tylko tam masz wiecej programowania i robotów a na elektrotechnice masz więcej elektryki co daje więcej możliwości wyboru pracy w przyszłości.
  • Odpowiedz
@Matias_Moa_Viecki: Pytanie czy jesteś po lo czy po technikum? Fakt że air się zmienił ale to mocno niewdzięczna branża chyba że jesteś dobry. A żeby ogarnąć się to przydaja się podstawy z technikum plus praktyki.
  • Odpowiedz
@Matias_Moa_Viecki: elektrotechnika elektrotechnice nie równa, przeczytaj koniecznie program studiów. Ja miałem do wyboru specjalizację "automatyka przemysłowa i technika mikroprocesorowa" po której dosyć łatwo odnaleźć się w automatyce, programowaniu µC i elektronice(nawet trochę VHDLa było), no i oczywiście w elektryce. Kolejny plus to wiedza o napędach i falownikach, która po AiR jest bardzo podstawowa. Minus to na przykład brak pneumatyki, CADa(no w sumie to EPLAN był, ale brakowało jakiegoś solidworksa czy autocada),
  • Odpowiedz
@Matias_Moa_Viecki: no to nie idziesz w ciemno, przeskok między składaniem szaf a pracą jako automatyk jest jak między budowlańcem a architektem ;), ale nie idziesz w ciemno więc jak to lubisz to jazda. Tylko frycowe po ciężkich studiach które nie do końca przydają się, później zdobywania doświadczenia za marne pieniądze albo utrzymanie ruchu to trzeba lubić.

@KrolSandaczPierwszyRozrzutny: sam szedłem po lo i nie polecam. IT jest prostsze i lepiej płatne.
  • Odpowiedz
@Matias_Moa_Viecki: Matematyka stosowana + drugi kierunek dowolny z trzech jaki wybrałeś. Gdy już będziesz dwa lata po tych studiach, a na konto wpłynie pensyjka 20k pln napisz pw i podziękuj za najlepszą radę jaką dostałeś w życiu.
  • Odpowiedz
@Matias_Moa_Viecki: co do air'u to ponoć na tym kierunku jest znacznie mniej programowania robotów niż na mibm na technologii mechanicznej XD Na mibm miałem przez rok przedmioty związane z robotyką, ale ciężko mi określić na jakim poziomie jest ta wiedza, nie mam porównania, ale wydaje mi się, że są to raczej podstawy.
  • Odpowiedz
@Matias_Moa_Viecki: Żadna automatyka i robotyka XD pierw te studia wyplują z ciebie człowieka a potem będziesz szukać roboty z zadawalacymi cię zarobkami z pół roku XD serio trzeba być debilem aby na nie iść
  • Odpowiedz
@mizticer: Mam kolegów po tym i mam kolegów w trakcie tego a raczej miałem kolegów w trakcie tego XD 4 których ukończyło 2 lata temu ledwo może prace znaleźć w dodatku w tej co znaleźli robią za marne 3600 z groszami po 10h... a pracy szukali bardzo długo tak czy siak, ja nie jestem #!$%@? tępy by to kończyć tylko legancko na informatyce siedzę
  • Odpowiedz