Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej, mam dosyć ogólne pytanie: w jakim mniej więcej wieku dziecko staje się samodzielne? Bardzo chcę mieć dzieci, ale przeraża mnie ten początkowy etap pieluch, kolek, kupek, kaszek. Mimo to, czuję że to już ten wiek na dziecko. Czy trudno było wam przebrnąć przez ten początkowy etap?

Pocieszam się, że zawsze można zatrudnić jakąś opiekunkę jeśli będzie bardzo źle... Babcie i dziadkowie już nie żyją, więc nie pomogą :/ Mąż ciągle pracuje. Wiem, że nie jestem idealna i czasem nachodzi mnie myśl, że nie będę wiedziała jak się zaopiekować takim małym dzieckiem. Ale jestem optymistką. Oprócz tego niestety jestem pedantką i nie chciałabym zaniedbywać domu kosztem dziecka. Bardzo przydałby mi się ktoś do pomocy w domu. W przyszłości, kiedy dziecko już będzie starsze pewnie będzie mi pomagać więc o to się nie martwię. Mamy dosyć duży dom i wiadomo... Sama tego nie ogarnę jak już będę stara, a wiecznie też żyć nie będę :P A szkoda żeby tak wartościowy dom się tak po prostu zmarnował. Nasza rodzina mieszka w nim od pokoleń, a ostatnio robiliśmy remont generalny i renowację właśnie z myślą o naszym przyszłym dziecku.

Podzielcie się proszę waszymi doświadczeniami z utrzymaniem porządku w domu przy takim małym dziecku, bo to wydaje mi się najcięższe w rodzicielstwie.

#pytanie #dziecko #dzieci #rodzicielstwo #rodzice #sprzatanie #rozowepaski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60a23c641e7e7f000be5fd4b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Hej, mam dosyć ogólne pytanie: w ja...

źródło: comment_1621260327zlOLsOYVcqeHGPhMOOFzBe.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
jak dobrze idzie to:
jedzenie, ubieranie - takie podstawy koło 4lat; toaleta poranna i wieczorna- koło 6; wyjście do szkoły 7-8; przygotowanie sobie posiłków, dojazdy komunikacją 9-10. na wsi chyba szybciej... te miastowe strasznie odchuchane. :P
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania 3 lata, potem już było z górki. A od 5 klasy podstawówki, to już w ogóle super

Ale nie myśl o dziecku jako pomocy na starość, bo się rozczarujesz. Ja mam troje rodzeństwa i wszyscy się rozjechali po świecie, ojciec umarł a mama kupiła sobie na starość kawalerkę
  • Odpowiedz
Sama tego nie ogarnę jak już będę stara, a wiecznie też żyć nie będę :P A szkoda żeby tak wartościowy dom się tak po prostu zmarnował.


@AnonimoweMirkoWyznania: Taniej cię wyjdzie sprzątaczka niż dziecko. Serio sobie chcesz zrobić gówniaka żeby ktoś ci za darmo chatę sprzątał? Ostro się rozczarujesz, bo na 99,99% dziecko po 18-tce ucieknie z domu do dużego miasta lub nawet innego kraju i nie będzie ci chaty sprzątać
  • Odpowiedz
OP: @r__k: @taktoto: Szczerze pragnę tego dziecka. Chcę mu dać wszystko co najlepsze - wspaniały dom w którym moja rodzina mieszka od pokoleń. Szkoda by było żeby kiedyś stał pusty. Na tyle na ile dam radę, dopóki mi siły pozwolą, to ja będę dbać o porządek. Bardzo lubię sprzątać, więc to dla mnie żaden problem. A dziecko na pewno pokocha ten dom i będziemy razem dbać o
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Najważniejsze żeby pamiętać, ze jak dziecko podrośnie to nie będzie pamiętało czy w domu było czysto, tylko czy rodzice spędzali z nim czas. Jak się pojawi to trzeba nieco odpuścić niektóre aspekty, nie musi być zawsze czysto, nie musi być zawsze dwudaniowy obiad i tak dalej, trzeba odpowiednio ustawić sobie priorytety.
Dziecko 6-7 lat potrafi już być samodzielne, ale różnie bywa. dobrze od małego już pokazywać że pomoc malucha
  • Odpowiedz