Wpis z mikrobloga

@Rivo: "mam tak samo jak Ty:
Podatki moje a w nich,
Niekończący się socjal
Niekończące się daniny
Zostawiłem tam pis!

Kiedyś zatrzymam socjalizm
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał tam gdzie
Niskie podatki i moje sny.....
  • Odpowiedz
@thomcios: Nie chcę podawać dokładnie, ale gdy inni dostaną trzynastki, ja stracę większość dwunastki. Nie wiem już odkąd zaczyna się ta mityczna klasa średnia, ale jak sobie od roku liczę kiedy będzie mnie stać na (kredyt na) sensowne mieszkanie i patrzę jak ta sytuacja wygląda to chyba jeszcze do średniej nie mogę aspirować, ale ponoć jestem wśród najbogatszych. xD Taka przyjemność za siedzenie po godzinach. Może w kontekście średniej krajowej fajnie
  • Odpowiedz
już usłyszałem, że po co mi pieniądze skoro nie mam dziecka i wydatków


@Siddartha: za taki tekst to chyba tylko buła na ryj zostaje, bo tutaj nie ma zwyczajnie argumentu który trafi do takiego tępego czegoś..
aż rynce opadają.. jak ma być w tym kraju lepiej.
  • Odpowiedz
@szymkov: Już pomijając całe dopłaty do mieszkań, bo nikt nie będzie robił specjalnie dziecka i utrzymywał go 18 lat, żeby dostać 20 tys. zł, to po prostu we dwójkę o wiele łatwiej odłożyć na kredyt, jest też bezpieczniej, gdy komuś noga się podwinie.
  • Odpowiedz
Już pomijając całe dopłaty do mieszkań, bo nikt nie będzie robił specjalnie dziecka i utrzymywał go 18 lat, żeby dostać 20 tys. zł, to po prostu we dwójkę o wiele łatwiej odłożyć na kredyt, jest też bezpieczniej, gdy komuś noga się podwinie.


@Rivo: Zzgoda, jasne że tak. Myślałem, że jest coś o czym nie wiem ;-)
P.S. mówi się, że 'noga się powinie', nie 'podwinie' ;-)
  • Odpowiedz
w dużym mieście


@Rivo: to chyba tutaj robisz błąd, jak duże miasto nie daje ci możliwości zarabiania to po co się pakować w zwiększone koszty. nieruchomości w małych miastach czy w ogóle poza miasteczkami są teraz do kilkukrotnie tańsze niż te w dużych miastach
  • Odpowiedz
Za biedny na mieszkanie, za bogaty na socjal, w sam raz na obciążenie kosztem reform


@Rivo: To jeśli będziesz obciążony kosztami reform to nie pdol że jesteś za biedny na zakup mieszkania. Reformy obejmą powyżej 6k do łapy a z takimi zarobkami bez trudu dostaniesz kredyt na chałupe xD Ja rozumiem krytykę leśnego ładu ale niech będzie chociaż merytoryczna.
  • Odpowiedz