Wpis z mikrobloga

Poszukuję obecnie skuteru w Azji.
Będzie on wykorzystywany do codziennego transportu po wyspie i mniejszym mieście po jakieś małe zakupy.
Raz na jakiś czas również nieco dłuższy trip.
Dodam, że na skuterze zazwyczaj jeżdżę z dziewczyną, dlatego poszukuje nieco większych model.

Myślę nad:
Te które mogą nadciągnąć budżet:
- Yamaha nmax - najnowszy model ma funkcje Y-connect (nie wiem na ile to potrzebne)
- Honda PCX

Bardziej budżetowe opcje (bardziej przemawiają):
Używane i starsze modele Yamaha nmax/honda pcx
Lub nowy Suzuki Burgman

Prosiłbym o jakieś porady dla lajka, może jakieś inne modele które są godne uwagi.
Obecnie wynajmuje Mio 125cc i poza tym, że jest nieco mały i niezbyt wygodny przy dłuższej podróży to byłoby w porządku.
Nie musi to być też jakis super mocny model, bo i tak drogi są w takim stanie, że więcej niż 100kmh nie pojadę.

#skutery #skuter #motoryzacja
  • 5
@damian91: kup cos co jest popularne w miejscu gdzie mieszkasz. W azji chyba najbardziej popularny jest skuter Honda PCX. Plus jest taki, że jak cos sie #!$%@? to:
- części znajdziesz wszędzie. nawet w pierwszej lepszej wiosce na trasie
- beda tanie
- i naprawi to pierwszy lepszy mechanik
- PCX jest tani wiec jak ktos ci go zadrapie etc. to nie będzie dramatu
- łatwo potem go sprzedać
@asdfghjkl o części to się nie martwię. Nie raz zdążyło się, że trzeba było jakąś część wymienić -koszt jakiegos plastiku to 10-15 pln. Bardziej mi chodzi o kwestie wygody/polecenia. Dużo tu widzę właśnie te mio, honda click (jednak ja tym clickiem obecnie jeżdżę).
Obcokrajowcy to nmaxy, aeromax lub honda pcx.
@damian91: rozejzyj się po okolicy co popularne jest i wybierz co ci wygodne. Zanim kupisz wynajmij na kilka ten sam model i będziesz wiedział czy to jest to co cie interesuje.
Piszesz o azji, ale azja wielka jest i co kraj to różne marki popularne. W Wietnamie na przykład dużo jest skuterów Vespa. W Malezji znów dużo jeździ skuterów marki SYM
@asdfghjkl Filipiny here.
Chyba będę musiał tak zrobić. Wynajmę nmaxa (o ile znajdę) na jakiś weekend, bo nie ukrywam, że on najbardziej przypadł mi do gustu. Honda pcx też mi się podoba, bo jest wpodobnym stylu, ale na plus większy bagażnik pod siedzeniem.