Wpis z mikrobloga

Jestem klasa średnia (wg pisowskiej definicji) - choć się nie czuję.
Nie miałbym problemu z zapłaceniem 500 zł podatku miesięcznie - ani mnie to nie doprowadzi do ruiny, ani nie spowoduje jakiegoś szczególnego uszczerbku w budżecie, ale... #!$%@?...

jak pomyślę, że te pieniądze pójdą na hodowanie patologii i głosowanie na ludzi, którzy nawet nie kryją się z tym, że mają zamiar podporządkować całe państwo swoim interesom i obsesjom, to mnie #!$%@? krew zalewa.

Służba zdrowia się wali, szkoły w dramatycznym stanie, podnoszenie minimalnej pensji spowodowało, że szkolna sprzątaczka zarabia tyle co początkujący nauczyciel, więc ci bardziej ogarnięci nauczyciele niedługo pójdą do Biedronki, bo tam lepiej płacą.

Dziś w wiadomościach materiał pt. "Kolejni uczniowie wrócą do szkół", a w nim ujęcia z polskiej szkoły.
Obraz nędzy i rozpaczy. Nierówne ściany przykryte kolejną warstwą olejnej farby, grzejniki zamontowane 60 lat temu do tej pory świetnie działają, więc lepiej nie ruszać, niby nowoczesne stoliki dla dzieciaków, ale kompletnie niedostosowane do ich wzrostu (zobaczcie na jakich krzesełkach siedzą dzieciaki). Na podłodze klepka położona w latach 60, nielakierowana od 20 lat... dramat. Wincyj podatków, wincyj rozdawnictwa i wyborczej kiełbasy.

#dobrazmiana #pis #dojnazmiana #bekazpisu #bekazprawakow i sam zaczynam się zastanawiać, czy nie #bekazlewactwa
#wiadomosci #tvpis
FlasH - Jestem klasa średnia (wg pisowskiej definicji) - choć się nie czuję.
Nie mia...

źródło: comment_1621203757TAnFQs1BFuSqQZEQHaTWKl.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@to_znowu_ja: i jak Ty sobie to wyobrażasz? Przecież to jest metalowy zawias ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Przykręcony na stałe do okna, nie jakaś ruchoma blokada zakładana ręcznie. Te dolne okna da się tylko uchylić, ich nie otworzysz,

Nie słyszałem, żeby komukolwiek spadło okno uchylne na głowę.
  • Odpowiedz
Najlepsze są i tak peszle, wszystkie dzieciaki będą miały wdrukowany obraz ścieżek na płytce drukowanej, której centralnym miejscem jest mikroprocesor, czyli czip, wszystkie one będą podświadomie zaczipowane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@FlasH: co jest nie tak z takimi grzejnikami, podłoga i ścianami? Jeżeli są sprawne, tynk się nie sypie, klepki nie sterczą to czemu są złe? Poważnie pytam.
  • Odpowiedz
@FlasH: #!$%@? ze ścianami i podłogą. Nauczyciele którzy nienawidzą swojej pracy, wszystkie problemy załatwiane "weźcie se podajcie ręce nie mam czasu, dzwonek mi stygnie", więcej religii niż przedmiotów ścisłych. Janko muzykant, dym, kamizelka. Jak ktoś nie rozumie, to niech od razu zgłasza, wyśmiejemy go na forum klasy.
  • Odpowiedz
co jest nie tak z takimi grzejnikami, podłoga i ścianami? Jeżeli są sprawne, tynk się nie sypie, klepki nie sterczą to czemu są złe? Poważnie pytam.


@pawelpaweld: bo najwyraźniej nie ma się do czego już #!$%@?ć. Poważnie odpowiadam.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@FlasH: We mnie też uderzy nowy podatek, i nigdy nie głosowałem na PiS. Ale nie wiem skąd na wykopie przekonanie, że wszystkie pieniądze idą na patologię ? Znam kilkadziesiąt rodzin które korzystają z 500+ i żadnej patologicznej rodziny. Patusom co pije i chleje i tak zmieniają pieniądze na bony.
  • Odpowiedz
@MarioMAX: stary... ja sam biorę 1000 co miesiąc.
Patologią nazywam system, w którym należy się każdemu.

Nieważne, czy rodzice przepiją wszystko w tydzień, czy dalej będą żyć z zasiłków, czy dzieci dalej będą chodzić głodne... 500+ się należy jak psu zupa.
  • Odpowiedz
co jest nie tak z takimi grzejnikami, podłoga i ścianami? Jeżeli są sprawne, tynk się nie sypie, klepki nie sterczą to czemu są złe? Poważnie pytam.


@pawelpaweld:
Tam brak estetyki aż kłuje w oczy.
Tak to można uczyć monterów, co będą stać przy taśmie, jeśli mamy ambicje kształcenia innowacyjnych ludzi, którzy będą wymyślać funkcjonalne i estetyczne produkty - to nie bardzo ich można w takim syfie trzymać i przyzwyczajać że „tu
  • Odpowiedz