Wpis z mikrobloga

Chce założyć sobie (sam) klimatyzację w mieszkaniu

Czy to dobry pomysł robić to samemu oraz jakie urządzenie dobrać?
Mieszkanie w wielkiej płycie, małe, bo 40m2, ale ostatnie piętro, więc potrafi przygrzać. Są dwa pokoje i w obu chcę chłodzenie.
W takiej konfiguracji potrzebuje multisplita, no i tutaj zaczyna się robić nieprzyjemnie drogo.

Chciałbym to raczej zrobić sam (a na pewno przewierty itp.) na spokojnie, nie chce żeby mi jakaś ekipa coś zepsuła, ale jako że sam nigdy nie montowałem, to nie wiem czy się za to zabierać. Kwestia tego czy są jakieś specjalne zasady, prowadzenia tych rurek itp. Na pewno coś o tym więcej poczytam, ale chętnie usłyszę kogoś opinie. Dodam że jestem z tych "złotych rączek", elektryka, hydraulika , czy wykończeniówka, nie są mi straszne.

Pytania:
1. Czy jestem w stanie wydać na sprzęt mniej niż 5k? np. coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/klimatyzacja-kaisai-fly-multisplit-2x2-6kw-zestaw-10504528941
2. Czy w ogóle warto robić samemu?
3. Gdzie kupować? Jakie w miarę tanie marki polecacie?

#klimatyzacja #remontujzwykopem #pytanie
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@benzyna_abstrakcyjna: możesz sam montować, kup zestaw nabity gazem tylko pompę musisz pożyczyć żeby zrobić podciśnienie. To co zaoszczędzisz na montażu (minimum 1000 na każdej jednostce) będziesz miał na ewentualny płatny serwis więc olej gwarancję, te rzeczy nie psują się jakoś szczególnie, nawet najtańsze chińczyki typu Kaisai zanim się popsuje to i tak będzie po gwarancji.
  • Odpowiedz
ciężko mi uwierzyć ze są tacy debile ale w sumie wszystko możliwe


@Mirkomil: Uwierz mi, duża część "fachowców" w Holandii robi taką fuszerkę, że nawet najgorsza ekipa w Polsce po pijaku by tak nie s---------a. Wiedzą, że mogą o-----ć cokolwiek, bo normalne firmy remontowo-instalacyjne mają kosmiczne ceny i czasy oczekiwania liczone w miesiącach, więc zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał taniej i szybciej.
Kolega ostatnio zamówił firmę do ułożenia
  • Odpowiedz