Wpis z mikrobloga

@MasterZiomaX: No ja uważam że młodzieży lepiej zrobiłyby dodatkowe lekcje matmy, biologii, języków obcych etc., generalnie rzeczy które mogą się w życiu przydać. Zwiększanie godzin historii ponad niezbędne minimum to strata czasu.
  • Odpowiedz
warto by poświęcić dodatkowe lekcje historii na mówienie o Berezie Kartuskiej, czyli niczym innym jak więzieniu (a przez niektórych nazywany nawet obozem koncentracyjnym) dla przeciwników politycznych Piłsudskiego

albo o pacyfikacji przez m.in. Polaków podczas operacji Dunaj, czyli pacyfikacji "lewackich", a właściwie liberalnych, ruchów w Czechoslowacji

no i warto też wspomnieć jak to dzieci wysyłano na śmierć podczas Powstania Warszawskiego (oczywiście nieudanego, jak większość polskich powstań)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 44
@MasterZiomaX:

A co ci przeszkadza większa ilość godzin lekcji historii?


Na c--j dodatkowo wrzucać 3 godziny dodatkowo historii w ciągu tygodnia?

Nie uważasz, że uczniom bardziej przydałaby się dodatkowa matematyka, fizyka albo biologia?
  • Odpowiedz
@MasterZiomaX: a to, że nie głosuję na naszą lewicę, nie oznacza, że nie jestem lewakiem; ogarnij się. Co do Twojego pytania: po ostatnim r---------u systemu edukacji dzieciaki siedzą teraz w szkole średnio 34h tygodniowo, a nowe programy nauczania wymuszają wkuwanie tysiąca niepotrzebnych rzeczy. Więc nie ma co, d---------y kolejne 4 do 6 h kolejnego, dodatkowo zindoktrynowanego przedmiotu. Żałosne. A Ty, jak już jesteś przejedzony, to dopychasz więcej w siebie, bo
  • Odpowiedz
  • 34
@MasterZiomaX Jakiś czas temu skończyłem już edukację, ale historie zapamiętałem jako jeden z najbardziej bezużytecznych przedmiotów. W trzech szkołach zaczynało się historie od nowa tzn od starożytności wkuwajac jakieś daty wojen w imperium rzymskim i przez przeladowany program praktycznie nigdy nie doszliśmy do PRL i przemian ustrojowych gdzie są to moim zdaniem rzeczy najbardziej istotne do zrozumienia obecnej sytuacji. Zamiast dowalać kolejne godziny napychania mózgów datami to mogliby po prostu napisać
  • Odpowiedz
@lekkonieobecny: no tak, bo to jest wydawnictwo satyryczne. Ja wiem, że nasz rząd i te marionetki to jeden wielki cyrk, ale to nie znaczy, że możemy pobłażać takim wysrywom na głównym profilu społecznościowym jednego z urzędów państwowych.
  • Odpowiedz
@MasterZiomaX: Wytlumaczy mi ktos w jaki sposób podwojenie ilości historii ma przeciwdziałać ewentualnej napaści innego kraju na Polskę? Tak tylko pytam.

No chyba że historia to taki tylko kryptonim dla przeszkolenia wojskowego w jednostkach gdzie będzie trenować się użycie broni którą dysponuje wojsko polskie stąd historia jako aluzja do wieku sprzętu?
  • Odpowiedz