Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
Już prawie pół roku w rajchu kurde. Pierwsze 2 miesiące krytyczne, tęsknota za domem. A teraz mimo że tęsknota czasami wraca w niedziele, za nic bym się nie wrócił do Polszy. I bynajmniej nie chodzi tu o kasę, choć dla niej tu przyjechałem. Do miesiąca już powinienem mieć wynajęte na rok mieszkanie od spółdzielni, umowę o pracę mam na czas nieokreślony, dostałem podwyżkę, w pracy coraz lepiej ( ʖ̯) nareszcie dostałem niemiecką w miarę ( ͡° ͜ʖ ͡°) wypłatę, bo poprzedni pracodawca (agencja pracy tfu) zrobiła mnie w uja i wypłaciła tylko 1/3 (innym też, poszła sprawa na drogę prawną) i powoli wychodzę na prostą, psychicznie też (ʘʘ) mimo że dawne NRD, uwielbiam to miasto, rynek i zamek który mi się nigdy nie znudzi ()
#boczekwniemczech
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@eeeeeeee:
1. Komisjonowanie - pick order, jeżdżę "wózkami niskiego składowania" i zbieram zamówienia według tego co mi pokazuje skaner / mówi słuchawka. Chyba jedna z najbardziej popularnych prac dla Polaków xD bo nie trzeba niczego więcej niż frekwencji ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
2. 10 lat temu zdałem dobrze maturę z niemieckiego, ale
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Pan_Gargamel: dzięki, miłe są Twe słowa ()
@teh_drama: zaczynałem od innej pracy, miałem pecha, agencja pracy mnie orżnęła. Ale w kilka dni znalazłem nową robotę w prosty sposób - inny pośrednik polecony przez Polaków. I okazało się to strzałem w dziesiątkę, mimo że nadal agencja pracy, różnica niebo a ziemia. Ale ja mam słabe warunki na rynku pracy - brak znajomości języka, skończyłem