Wpis z mikrobloga

@robert_czerwonyford: Myślę, że jednak SLD - Pijak jest o dziwo najlepiej ocenianym prezydentem XXI wieku, a rządy SLD wprowadziły nas do Unii, wprowadziły gospodarkę Polski do Unii i generalnie największy rozwój Polska średnio zaliczyła w tamtym okresie. PO jedynie do tej Unii Polskę zbliżyło, choć jak to PO, też grali różne skrzypce bo to oportuniści i jak im pasowało tak czasem byli na lewej stronie kompasu, czasem na prawej, czasem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 495
@robert_czerwonyford: SLD lub PO, trudno powiedzieć. PO to już żyło w innych, unijnych realiach i mogło chociażby prowadzić duże inwestycje. SLD miało szereg problemów w swoim czasie, ale i sukcesów.
Dla mnie obie tamte ekipy były równie dobre.
Do tego zupełnie inna jakość w polityce.. to co wtedy było uznawane za aferę na cały kraj, za oburzenie nepotyzmem itd. dziś nie jest nawet pierdnięciem dla PiS
  • Odpowiedz
@Sleeps: ja pamiętam jak GW codziennie pisała o baronach SLD o tym jak nagle pojawiło się po i pis i jak mieli ramię ramię iść do wyborów jako popis ... Wszystko było przypieczętowane Jan Maria rokita Płażyński Olechowski Tusk i Kaczyńscy pili sobie z dziubkow... I zaraz po wyborach wszystko tylko a potem się okazało że te barony z SLD to nie takie złe byly
  • Odpowiedz
@robert_czerwonyford: mam deja vu. Rządził PiS, Wojewódzki hejtował były wybory, przesło PO. Po rządziło sobie cztery lata, drugą kadencję zaczęło robić wałki, zaczął się hejt na TVN i peany na cześć PiS. Przyszedł PiS, druga kadencje zaczęły się wałki, hejt na TVP. Wy serio już tego wszystkiego nie pamiętacie i wracamy z powrotem do tych samego?
  • Odpowiedz
@Sleeps: Zgadza się - o dziwo rządy SLD te po 2001 roku były najbardziej wolnorynkowe, co jest niesamowitym paradoksem przy obecnej formie Lewicy, która stara się kopiować grecką Syrizę czy hiszpańskie Podemos. Jednak skandynawscy socjaldemokraci wiedzą, że nie wystarczą wysokie podatki, ale wiedzą, że jest konieczna transparentność przy wydatkach publicznych.
  • Odpowiedz
@Zales360: No widzisz jaki ty inteligentny chłopczyk jesteś

@banan-smietana: No ja nie to pokolenie, by pamiętać takie rzeczy, bo wtedy to ja biegałem z patykiem i bawiłem się w wojne, ale czytając stare artykuły wierzę ci na słowo

@Jozuhve_z_PL: Może nie tyle co wolnorynkowe (choć dalej były liberalne na skale Europy Wschodniej) co po prostu w stosunku do dzisiejszych czasów regulacje rynkowe były znacznie mniejsze i
  • Odpowiedz
@rachuneksumienia ja pamiętam, za PO zarabiałem na papierze mniej a dziwnym trafem stać mnie było na więcej. Co rusz powstawały nowe inwestycje, remontowało się mnóstwo dróg, chodników i budynków użyteczności publicznej. No ale nie było pińcetplusa to mroczne czasy były.
  • Odpowiedz
@tomekruslan: W sumie mam podobne odczucia, w czasach PO w miasteczku z którego pochodzę zbudowano całkiem sporo rzeczy: stadion z szatnią dla akademii piłkarskiej, sala koncertowa, 4 km droga miała wymieniony chodnik, wyasfaltowano kilka nowych ulic, wyremontowano 2 drogi powiatowe, zmodernizowano szkołę, wybudowano nowe przedszkole. Teraz w sumie nic nowego nie powstaje. Pewnie dlatego, że inwestycje publiczne mają miejsce na wschodzie kraju, a nie na południowym-zachodzie na przykład.
  • Odpowiedz