Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
ale mamy na wykopie piękny ból d--y #programista15k (posiadającego fikcyjną firmę i jeszcze bardziej fikcyjny #ipbox), spod tagu #programowanie spowodowany przez #nowylad, bo skończy się podatkowe eldorado
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@henk: Uczciwe podejście, tylko ja swoje 6k podatku mogę odprowadzić w kraju z mniejszymi podatkami i fajniejszym klimatem a fryzjerka zostanie w tym gównie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pomijam już zupełnie, że fryzjerka nie płaci nawet 1/10 tyle podatku co programista.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@GienekZFabrykiOkienek: k---a, to jedź! Tylko, żeby nie spotkał cię szok spowodowany tym, że w Polsce jako programista zarobisz 5 czy 6 razy tyle co stolarz, a w tym wspaniałym kraju za miedzą, z super klimatem będziesz zarabiał tylko 2 razy tyle. Ego pozwoli ci zasiąść obok fryzjerki w dobrej restauracji? Czy poprosisz obsługę, żeby ją w------a, bo ona nawet pętli pewnie napisać nie umie.
  • Odpowiedz
@henk: Ale co mi to przeszkadza, skoro komfort życia będę miał większy? Czy ty myślisz, że pieniądze się zarabia żeby walić konia do tego ile razy więcej zarabiasz od sąsiada? xD Jeżeli fryzjerka zarobi więcej to przecież doskonale - zapłaci więcej podatków z których i ja skorzystam. Moja żona nie jest programistką, więc jeżeli inne zawody lepiej zarabiają to b---a. Moje dzieci pewnie nie będą programistami - im mniej będę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GienekZFabrykiOkienek: no to jedź, co cię trzyma w tym pisowskim k-------e? syndrom sztokholmski masz? trawa za miedzą jest rzecz jasna bardziej zielona. jedź i smakuj, bo w ładzie 2.0 ponoć mają odbierać programistom paszporty.
  • Odpowiedz
zarobkach 10k będą mieć miesięcznie 200 zł mniej na rękę


@henk: źródło tych 200zł przy 10k netto na b2b? bo co chwile przywołujesz tu temat 'fikcyjnego zatrudnienia', rozumiem ze o b2b mówisz i w tym przypadku
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GienekZFabrykiOkienek: to możemy się umówić, że jak już się dogadacie, wyjedziecie i pomieszkacie, to zdasz mi relację jakie tam masz śmieszne ceny, niskie podatki, a pomimo to poziom usług publicznych jest niebo lepszy niż w Polsce?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@baetky: nie chodzi mi o kwoty konkretne, tylko o sam fakt istnienia poczucia głębokiej niesprawiedliwości, wywołanym wśród wykopowych uberprogramistow na b2b faktem, że ktoś chce znieść ich przywileje. Jak górnicy, tyle, że programiści nie pójdą palić opon pod sejm :D
  • Odpowiedz